Nowe kontraruchy rowerowe we Wrocławiu

ZDiUM na wniosek Wydziału Inżynierii Miejskiej wyznaczył kolejne kontraruchy dla rowerzystów. Zostały wydzielone na ulicach: Chłodnej, Deszczowej, Upalnej, Szronowej, Tuwima i Wietrznej (przy szkole). Niebawem pojawią się w kolejnych pięciu miejscach.

  • Pierwszy kontraruch powstał we Wrocławiu przy ul. św. Antoniego.


 - Od 24 lutego podobne zmiany organizacji ruchu pojawią się na ulicach: Lenartowicza, Karpińskiego, Pola, Wybickiego i Rozbrat - znaki informujące o zmianie zostały już zamontowane - czytamy na profilu ZDiUM we Wrocławiu. 

To już kolejne kontraruchy rowerowe, które pojawiły się we Wrocławiu. Po raz pierwszy to rozwiązanie zagościło w stolicy Dolnego Śląska na ul. św. Antoniego, gdzie funkcjonuje od lipca 2014 roku. Podobnie wydzielone trasy pojawiły się też na kilkunastu innych ulicach w centrum miasta. 

Przypomnijmy. Nowelizacja przepisów wprowadziła rozwiązania, które umożliwią rowerzystom jazdę w obu kierunkach po drodze jednokierunkowej. Na ulicach z kontraruchem wymagane jest jedynie oznakowanie pionowe w postaci tabliczek T-22 „Nie dotyczy rowerów” pod znakami zakaz wjazdu i droga jednokierunkowa. Innym sposobem organizacji kontraruchu jest kontrapas, czyli specjalny pas ruchu dla rowerów jadących „pod prąd”.Zgłoś uwagę