Dokąd polecimy z Wrocławia zimą? Ryanair ogłasza nowe kierunki

Aż pięć nowych kierunków na sezon jesień-zima proponują linie Ryanair z Wrocławia. Łącznie od października irlandzki przewoźnik będzie oferował aż 30 tras ze stolicy Dolnego Śląska. Będą to kierunki biznesowe, wakacyjne oraz migracyjne. Powoli odradza się ruch lotniczy po pandemii.

  • Jedną z nowości Ryanair na sezon jesień-zima 2021/2022 będzie Lizbona. (fot.freepik)


Pasażerowie już mogą rezerwować bilety na loty jesienią i zimą na nowe trasy z Wrocławia od Ryanaira. Przewoźnik ogłosił we Wrocławiu, że od października – poza stałymi kierunkami – będzie latał do Billund (Legoland), do Bournemouth na południowym wybrzeżu Wielkiej Brytanii oraz do Lizbony, Paphos na Cyprze i Pizy we Włoszech.

 Ryanair angażuje się w odbudowę ruchu lotniczego i turystyki w Polsce przywracając połączenia, a także uruchamiając nowe trasy. Dlatego z tak wielką przyjemnością ogłaszamy dzisiaj aż pięć nowych tras z Wrocławia na sezon jesienno-zimowy – mówi Michała Kaczmarzyk, prezes Buzz, linii lotniczej wchodzącej w skład grupy Ryanair.

Irlandzki przewoźnik z okazji ogłoszenia zimowego rozkładu lotów uruchomił promocję na bilety z wrocławskiego lotniska. Można je kupić nawet za 89 zł. 

Ruch się odradza

Lato na wrocławskim lotnisku było lepsze od oczekiwań. Chociaż restrykcje trwały dłużej niż zakładano, to w miesiącach letnich bardzo chętnie znowu wsiedliśmy do samolotów.

– W lipcu i sierpniu obsłużyliśmy ponad 400 tys. pasażerów, co dało znacznie lepszy wynik niż w roku 2020 – wylicza Dariusz Kuś, prezes wrocławskiego lotniska. – Te bardzo dobre dane wskazują, że ta odbudowa rynku idzie ku dobremu. Nas dzisiaj najbardziej cieszy, że po tym intensywnym lecie przewoźnicy lotniczy wierzą, że ta dobra passa będzie trwać. Jest sporo odtworzonych kierunków, sporo nowości takich, jak dzisiaj od Ryanair. To daje nadzieję, że kolejne miesiące będą nas przybliżać do liczb sprzed pandemii – dodaje prezes Kuś.

Najpopularniejszymi kierunkami tego lata z Wrocławia była Turcja i greckie wyspy. W top pięć znalazł się również Gdańsk. Branża lotnicza szacuje, że odbudowa siatek połączeń z 2019 roku nastąpi w roku 2024. Jednak patrząc na to, co dzisiaj ogłosił Ryanair, przedstawiciele branży liczą, że nastąpi to nawet wcześniej.

Zasady bezpieczeństwa ciagle obowiązują

Na lotniskach nadal obowiązują zasady bezpieczeństwa związane z przepisami i zaleceniami pandemicznymi. W terminalu pasażerskim wykonywane są szybkie testy antygenowe dla wszystkich pasażerów odlatujących z Wrocławia.

Z kolei pasażerowie przylatujący do Wrocławia mogą wykonać na wrocławskim lotnisku szybkie testy antygenowe na obecność koronawirusa – i to jeszcze przed przekroczeniem granicy. Poza tym, podróżni posiadający dokument biometryczny mogą korzystać z uruchomionych niedawno bramek do automatycznej kontroli granicznej.Zgłoś uwagę