Nowe autobusy już na liniach z Wrocławia do Miękini

Pierwsze, nowe autobusy marki Solaris z szyldem Dolnośląskich Linii Autobusowych wyjechały już na trasy między Wrocławiem a Miękinią. Przewoźnik zakupił łącznie 17 nowych, klimatyzowanych i niskopodłogowych pojazdów.

  • Nowe autobusy obsługują linie między Wrocławiem a gminą Miękinia. fot. Solaris


Dziesięć Solarisów z rodziny Urbino zameldowało się już w stolicy Dolnego Śląska, a siedem niebawem się pojawi. Nowa flota wyjechała i będzie obsługiwać komunikacyjnie linie z Wrocławia do gminy Miękinia. To efekt umowy, jaką podpisała gmina Wrocław z tą firmą na sześcioletnią obsługę komunikacyjną wybranych tras. Chodzi o połączenia miejskie z numerami 117, 123, 137, 138 oraz międzygminne: 917, 923, 938, 940, 948 i 958. Przewoźnikowi do ich obsługi potrzebne były nowe autobusy.

Przetarg na dostawę 17 nowych pojazdów wygrał Solaris, proponując autobusy z serii Urbino. Cztery z nich są w wersji 12-metrowej, reszta 10,5 metra. Zostały pomalowane bardzo podobnie, jak pojazdy MPK Wrocław w czerwono- żółte barwy. Oczywiście wszystkie wyposażone są w klimatyzację oraz wejścia niskopodłogowe. W standardzie jest również monitoring. W środku można znaleźć znane z pojazdów MPK gniazda USB. Do Wrocławia nowe autobusy będą przyjeżdżają partiami.Zgłoś uwagę