Nowa powieść „Moloch” Marka Krajewskiego [ZAKOŃCZONY]

Mamy dla Was 4 egzemplarze najnowszego tomu Marka Krajewskiego i zarazem jedenastej już książki w niezwykle popularnym cyklu, którego głównym bohaterem wrocławski pisarz uczynił komisarza Eberharda Mocka z przedwojennego Wrocławia. Zobaczcie, jak wygrać powieść opublikowaną nakładem krakowskiego wydawnictwa Znak. 


Mock tropi sekty i szuka zaginionych dzieci

Główna część wydarzeń ma jednak miejsce w Breslau A.D. 1928. W tamtejszym szpitalu psychiatrycznym (przy Kletschkau Strasse) nasz główny bohater spotyka dawną kochankę, której dwoje dzieci zostało porwanych. Mock jest poruszony historią Hedwig i faktem, że w szpitalu znalazła się, bo po zniknięciu córki i syna niemal oszalała, a jako winnego porwania wskazuje swojego męża. Przed Mockiem śledztwo, które ujawni nie tylko tajemne stowarzyszenia okultystyczne, ale też apetyty budowniczych modernistycznego Breslau, które, niczym fenicki bóg Moloch, pożera obywateli składanych niejako w ofierze.     

Co ciekawe, przy tworzeniu „Molocha” markowi Krajewskiemu pomagał researcher, religioznawca Mikołaj Kołyszko, założyciel Podcastu Religioznawczego, autor książki „Groza jest święta”. Spodziewajmy się zatem naprawdę mrocznych klimatów (m.in. czarnych mszy na cmentarzu).  

Jak wygrać książki 

Aby wygrać książki trzeba do czwartku 3 grudnia do godz. 9.00 wysłać formularz konkursowy wpisując w jego treść imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego i odpowiedź na konkursowe pytanie.

Jaki tytuł miała mieć pierwotnie powieść „Moloch”? Podpowiedź znajdziecie tutaj

Nagrodę wygra co dziesiąta osoba, która przyślę prawidłową odpowiedź. Zwycięzcy o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostaną poinformowani telefonicznie w dniu rozwiązania konkursu.Zgłoś uwagę