Nina Pastori wystąpi z Kayah

Gitara, będzie głównym instrumentem rozbrzmiewającym we Wrocławiu w październiku, a to z powodu Festiwalu GITARA+ Ladies. Największą gwiazdą będzie hiszpańska wokalistka flamenco Niña Pastori ze swoim zespołem. 


Niña Pastori – obecnie najpopularniejsza w Hiszpanii wokalistka flamenco wystąpi 7 października w Narodowym Forum Muzyki w ramach kobiecej edycji Wrocławskiego Festiwalu GitarowegoJej koncert w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu zwrócił uwagę samej… Kayah! Podobne gusta artystyczne wokalistek sprawiły, że obie z radością podjęły się wspólnego występu.

Niña umiejętnie łączy flamenco z elementami popu. Jest niezwykle lubiana i słuchana w Hiszpanii i w Ameryce Łacińskiej. Sprzedała ponad 2 miliony płyt, na swoim koncie ma 5 nominacji i 3 latynoskie nagrody Grammy. Pierwszy i jedyny w Polsce koncert Divy Flamenco zakończy tegoroczną  edycję festiwalu GITARA+. 

Wydarzenia na go.wroclaw.pl
Wyśpiewać Flamenco - Niña Pastori w NFM

Wyśpiewać Flamenco - Niña Pastori w NFM

Pop / Koncert
Termin 7 października 2015 19:00

Miejsce Narodowe Forum Muzyki, Sala Główna

Zobacz

Niña Pastori, czyli Maria Rosa García García, urodziła się w 1978 roku w San Fernando, w hiszpańskiej prowincji Kadyks. Jej matka, śpiewająca pod pseudonimem La Pastori, była wówczas słynną piosenkarką flamenco. Dlatego, kiedy Maria również zaczęła występować na scenie, zaczęła przedstawiać się jako Niña (po hiszpańsku „dziewczynka”) Pastori. Artystka rzeczywiście zaczęła swoją karierę bardzo wcześnie, bo już w wieku 8 lat. Natomiast, kiedy ukończyła 12 rok życia, jej edukacją muzyczną zajął się Camarón de la Isla, jedna z największych andaluzyjskich legend flamenco.

Debiutancki album Niñy Pastori „Entre Dos Puertos”, nagrany przez nią w wieku 18 lat, okazał się prawdziwym objawieniem i rozpoczął nową ewolucję w historii flamenco. Od tamtej pory każda z wydanych przez nią płyt, okazywała się bezprecedensowym sukcesem. Wykorzystując elementy popu, wokalistka dotarła ze swoją muzyką również do młodego pokolenia. Była regularnie nominowana do Nagród Latin Grammy, zwyciężając w kategorii Najlepszy Album Flamenco za „No Hay Quinto Malo” i Najlepszy Album z Żeńską Muzyką Pop za „Joyas Prestadas”.

W 2003 roku piosenkarka została poproszona o wykonanie „Ave Maria” F. Schuberta podczas ostatniej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Hiszpanii. Wtedy, w Madrycie, słuchał jej prawie milion pielgrzymów.

Jej nowe płyty sprzedają się w milionach egzemplarzy. Łączy na nich czysty wokal flamenco z nowymi muzycznymi trendami. Jej albumy „Esperando verte” i „La orilla de mi pelo” otrzymały tytuł najlepszych albumów flamenco roku.

W 2014 roku Pastori zaskoczyła swoich fanów płytą „Raiz”, nagraną wraz z argentyńską piosenkarką Soledad Pastorutti oraz meksykańską wokalistką Lilią Downs. Album zdobył kolejną w karierze Pastorii Nagrodę Latin Grammy (za Najlepszego Albumu z Muzyką Folkową) oraz, jako pierwszy w historii album flamenco, otrzymał nominację do amerykańskiej nagrody Grammy.

Niña Pastori po raz pierwszy wstąpi w Polsce właśnie 7 października na Festiwalu Gitara+ Ladies. Ekspresyjny wokal Hiszpanki zabrzmi wtedy w nowo otwartym Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Olbrzymia sala będzie mogła pomieścić prawie 2000 widzów, których spodziewają się organizatorzy.

Z kolei Kayah to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek na polskiej scenie muzycznej. Wokalistka wydała w sumie 10 albumów prezentujących jej fascynacje muzyką folkową (”Kayah i Bregović”, “Transoriental Orchestra), klubową (“Zebra”, “JakaJaKayah”, “Stereo typ”), soulową i jazzową (“Kamień”, “Skała”), a nawet klasyczną (“Kayah & Royal Quartet”). Teraz po raz pierwszy będziemy mogli usłyszeć jej wokal w wersji flamenco!

Niña Pastori: Wyśpiewać flamenco, 7 października 2015, godz. 19, Narodowe Forum  Muzyki, pl. Wolności 1, Wrocław, XVIII Wrocławski Festiwal Gitarowy GITARA+ Ladies. Bilety na www.tbox24.pl
Więcej na www.gitaraplus.pl

 

 

Wydarzenia na go.wroclaw.pl
Festiwal GITARA+ Ladies

Festiwal GITARA+ Ladies

Koncert
Termin 2 października 2015 00:00

Miejsce Narodowe Forum Muzyki, Sala Główna

Zobacz
Zgłoś uwagę