Nie żyje Krzysztof Krawczyk

Nie żyje Krzysztof Krawczyk. Piosenkarz, obdarzony barytonowym głosem, gitarzysta i kompozytor znany był z wielu przebojów. Artysta miał 74 lata. 

  • fot. Wikipedia, Januarybratek


Ze sceną związany był poł wieku. Karierę zaczynał w latach 60. Jako wokalista zespołu Trubadurzy. W latach 70. Zdecydował się na karierę solową, koncertowe w Europie i na świecie.

Był legendą polskiej sceny muzycznej, która zyskała status ikony. W swojej karierze śpiewał i nagrywał płyty z różnorodną muzyką od popu poprzez swing, soul, jazz, rock and rolla, piosenki i pieśni religijne aż po muzykę biesiadną. Nagrywał również z innymi artystami, min, Edyta Bartosiewicz, Kasią Nosowską czy Goranem Bregovicem. „Parostatek”, „Mój przyjacielu”, „Bo jesteś ty”, „To co dał nam świat”, „Trudno tak razem być nam ze sobą” – to jedne z wielu znanych utworów artysty. 

Dorobek Krzysztofa Krawczyka to 40 płyt, 11 jego albumów otrzymało tytuł złotej płyty, a trzy platynowej, dostał indywidualnie i wraz ze swoimi zespołami ponad 50 nagród.

W październiku 2020 ogłosił, że ze względów zdrowotnych oficjalnie rezygnuje z koncertowania. 

Jak poinformowała Ewa Krawczyk, powodem śmierci artysty było osłabienie po powrocie ze szpitala i szereg chorób współistniejących, na które cierpiał.Zgłoś uwagę