wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Nie żyje Krzysztof Krawczyk
Krzysztof Krawczyk fot. Wikipedia, Janua Rybratek
Krzysztof Krawczyk

Nie żyje Krzysztof Krawczyk. Piosenkarz, obdarzony barytonowym głosem, gitarzysta i kompozytor znany był z wielu przebojów. Artysta miał 74 lata. 

Reklama

Ze sceną związany był poł wieku. Karierę zaczynał w latach 60. Jako wokalista zespołu Trubadurzy. W latach 70. Zdecydował się na karierę solową, koncertowe w Europie i na świecie.

Kim był legendarny Krzysztof Krawczyk?

Był legendą polskiej sceny muzycznej, która zyskała status ikony. W swojej karierze śpiewał i nagrywał płyty z różnorodną muzyką od popu poprzez swing, soul, jazz, rock and rolla, piosenki i pieśni religijne aż po muzykę biesiadną. Nagrywał również z innymi artystami, min, Edyta Bartosiewicz, Kasią Nosowską czy Goranem Bregovicem. „Parostatek”, „Mój przyjacielu”, „Bo jesteś ty”, „To co dał nam świat”, „Trudno tak razem być nam ze sobą” – to jedne z wielu znanych utworów artysty. 

Jaki dorobek artystyczny ma na koncie Krzysztof Krawczyk?

Dorobek Krzysztofa Krawczyka to 40 płyt, 11 jego albumów otrzymało tytuł złotej płyty, a trzy platynowej, dostał indywidualnie i wraz ze swoimi zespołami ponad 50 nagród.

W październiku 2020 ogłosił, że ze względów zdrowotnych oficjalnie rezygnuje z koncertowania. 

Jak poinformowała Ewa Krawczyk, powodem śmierci artysty było osłabienie po powrocie ze szpitala i szereg chorób współistniejących, na które cierpiał.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl