Siłownie i kryte pływalnie pływalnie. Działalność od 6 czerwca

Od soboty (6 czerwca) zostanie wprowadzony kolejny etap luzowania obostrzeń wprowadzonych podczas pandemii – działalność mogą wznowić m.in. siłownie i kryte pływalnie. Od tego dnia będziemy mogli skorzystać z basenów Aquaparku, ale pozostałe obiekty, m.in. pływalnia Orbita, nadal pozostaną zamknięte.


Aquapark będzie już czynny, ale funkcjonując na nieco odmienionych zasadach. W każdej strefie będzie mogło przebywać jednocześnie 150 osób. Przy czym na basenie sportowym, na jednym torze, pływać będą mogły tylko cztery. Poza tym nie będzie możliwości przemieszczania się między strefami.

– Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Zarówno oferta, jak i godziny otwarcia mogą ulec zmianie. Jest to niezależne od nas ponieważ musimy reagować na zmieniające się wytyczne – mówi Kornel Kempiński, dyrektor obiektu. Czytaj więcej o otwarciu Aquaparku.

Siłownie WCT Spartan otwarte, pływalnia Orbita jeszcze nie

Swojej działalności nie wznowi natomiast pływalnia Orbita przy ulicy Wejherowskiej. Tam od poniedziałku będzie można skorzystać z siłowni i zajęć fitness (jak i w pozostałych obiektach Wrocławskiego Centrum Treningowego Spartan przy ulicy Krajewskiego, Lubińskiej i Spiskiej), a baseny mają zostać udostępnione w późniejszym terminie.

Oczywiście poszczególne strefy także działają na zmienionych zasadach, m.in. na siłowni może przebywać maksymalnie 20 osób, szatnie pozostają wyłączone z użytku, a osoby bez ręcznika i obuwia zmiennego nie będą mogły wejść na salę ćwiczeń. Ponadto przed wejściem konieczna będzie dezynfekcja rąk, trzeba będzie zakrywać nos i usta przez cały czas pobytu na obiekcie oraz zachowywać dystans 2 metrów.

Inną krytą pływalną, która planuje wznowić działalność w pierwszych dniach czerwca, jest obiekt Wrocławskiego Centrum SPA przy ulicy Teatralnej. Tam od poniedziałku będziemy mogli skorzystać z jednego baseny, saunarium i siłowni.

Wszystkie miejskie kąpieliska otwarte nadal pozostają nieczynne.Zgłoś uwagę