Aquapark już czynny. Otwarcie 6 czerwca

Wrocławski Aquapark przez ostatnie dni przygotowywał się do otwarcia po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Od 6 czerwca czynne będą baseny rekreacyjne, basen sportowy, siłownia, fitness oraz saunarium. Zmieniony zostanie też cennik oraz godziny funkcjonowania obiektu.


Od soboty (6 czerwca) zostanie wprowadzony kolejny etap luzowania obostrzeń wprowadzonych podczas pandemii – działalność mogą wznowić m.in. siłownie i kryte pływalnie. Od tego dnia będziemy mogli skorzystać z basenów Aquaparku, ale pozostałe obiekty, m.in. pływalnia Orbita, nadal pozostaną zamknięte.

Siłownie i kryte pływalnie pływalnie. Działalność od 6 czerwca

We Wrocławskim Aquaparku przez ostatnie dni trwały ostatnie przygotowania przed otwarciem obiektu. Wszystkie niecki są już napełnione wodą, która została przebadana i zatwierdzona przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną, a remonty które rozpoczęły się przed kilkoma miesiącami dobiegają końca.

Nowe zasady funkcjonowania obiektu 

Największą zmianą funkcjonowania obiektu będzie limit wejścia. W każdej strefie Aquaparku będzie mogło przebywać jednocześnie 150 osób. Przy czym na basenie sportowym, na jednym torze, pływać będą mogły tylko 4. Poza tym nie będzie możliwości przemieszczania się między strefami. Zmieniono też godziny otwarcia oraz cennik.

- Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Zarówno oferta, jak i godziny otwarcia mogą ulec zmianie. Jest to niezależne od nas ponieważ musimy reagować na zmieniające się wytyczne – mówi Kornel Kempiński, dyrektor obiektu.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Przed wejściem na baseny zamontowana została kamera termowizyjna, na podstawie której pracownik może uchwycić osoby z podniesioną temperaturą ciała. Goście ze stanem podgorączkowym oraz gorączką nie będą wpuszczani do Aquaparku.

– Bardzo ważne dla nas jest to, aby woda we wszystkich basenach była bezpieczna. Dlatego przechodzi ona u nas przez czterostopniowy system oczyszczania. Jest przepuszczana przez filtry węglowe, chlorowana, ozonowana i naświetlana lampami UV. Dzięki temu mamy ogromną skuteczność w zwalczaniu wirusów, bakterii i grzybów – mówi Anna Lisowska, rzeczniczka wrocławskiego Aquaparku. 

Zasady bezpieczeństa, fot. Aquapark Wrocław

Dodatkowo każda ze stref wyposażona zostanie w środki do dezynfekcji. W holu głównym oraz przy punktach gastronomicznych umieszczono już specjalne oznakowania pomagające zachować dystans społeczny. W szatniach oraz holu będzie trzeba zasłaniać nos i usta. Maseczki klienci zostawią dopiero w szatni.

- To chwilowe rozwiązanie. Wrócimy do tej oferty, gdy tylko będziemy mogli zaprosić do Aquaparku tyle osób, ile mogliśmy gościć dotychczas – podkreśla Kornel Kempiński, Dyrektor Obiektu.

Siłownia i Fitness 

Cała strefa siłowni może przyjąć 150 gości, czyli niewiele mniej niż zwykle korzysta z tej strefy. Wyłączona z użytku będzie co druga bieżnia, orbitreki oraz rowerki. Sprzętu na siłowni jest na tyle dużo, że ograniczenia w tej części Aquaparku będą najmniej zauważalne. 

- Na drzwiach każdej z sal znajdzie się informacja o tym ile osób może wziąć udział w zorganizowanych treningach fitness. W przypadku naszej największej sali będzie to około 20 osób – mówi Agnieszka Grzywińska, Kierownik Strefy Fitness.

Fitness, fot. wroclaw.pl

Remonty

W ostatnich 3 miesiacach wyremontowane zostały m.in.: prysznice oraz toalety w strefie rekreacji, pomieszczenia matki z dzieckiem przy brodziku dziecięcym oraz antresola, na której odbywają się półkolonie i urodziny dla najmłodszych. Okresowy przegląd przeszły też wszystkie zjeżdżalnie.

Sporo zmieniło się też w Ogród Saunowym, który został powiększony o 800 metrów kwadratowych. Dobudowana została też nowa część szatni, dzięki czemu pojawiło się dodatkowych 258 szafek. Poza tym wymienione zostały ławy we wszystkich saunachn, jak i kafle na antyposlizgowe. 

Saunarium, fot. Aquapark Wrocław

Nowości i rozbudowa

Przez ostatnie trzy miesiące ekipa budowlana zajmowała się nie tylko remontami, ale też nowymi atrakcjami w Aquaparku. w trakcie zamkniecia wybudowana została nowa, podwójna zjeżdżalnia z możliwością ścigania się. Na terenach zewnętrznych z kolei widać już dwa nowe baseny, budynek kasowy oraz szatnie.

Nowa strefa letnia otworzy się dla klientów już na początku wakacji.

Zmieniona oferta i cennik

Ze względu na ograniczoną liczbę osób, która może odwiedzić Aquapark zmieniona zostanie oferta (od 6 czerwca). Aby umożliwić korzystanie z obiektu jak największej liczbie osób, w sprzedaży znajdą się tylko bilety na 2 godziny.

- Chcemy, aby jak najwięcej osób mogło korzystać z basenów, saun i fitnessu. Sprzedając tylko bilety dwugodzinne sprawimy, że rotacja będzie dużo większa, a z Aquaparku będzie mogło skorzystać więcej gości – mówi Grzegorz Kaliszczak, Prezes Aquaparku.

  • bilet normalny 2h – 38 złotych
  • bilet ulgory 2 h – 30 złotych
  • bilet rodzinny 2h – 105 złotych

Aktualne ceny biletów znaleźć można na stronie internetowej obiektu. 

Zmiana godzin funkcjonowania obiektu

  • Basen Sportowy: 4:30 – 23:00
  • Basen Rekreacyjny: 8:00 – 23:00
  • Fitness i Siłownia 6:00 – 23:00
  • Saunarium: 9:00 – 23:00Zgłoś uwagę