NFM wznawia koncerty. W czerwcu trzy wydarzenia

Jeszcze w maju wydawało się, że sezon koncertowy 2019/2020 w Narodowym Forum Muzyki zakończy się w ciszy. Tymczasem muzycy jednak zasiądą na scenie w sali głównej, a publiczność będzie mogła wybrać się aż na trzy koncerty – pierwszy z Wrocławską Orkiestrą Barokową, Chórem NFM i Orkiestrą Leopoldinum, pozostałe dwa z NFM Filharmonią Wrocławską pod batutą Andrzeja Kosendiaka. 


Najpierw Vivaldi

Na pierwszy ogień koncert wyjątkowy, bo w części pierwszej Chór NFM wspólnie z Wrocławską Orkiestrą Barokową wykona Magnifikat g-moll Antonia Vivaldiego, wokół którego twórczości skupiony będzie tem wieczór.

Po przerwie zabrzmi bowie absolutny hit „Il Prete Rosso” (czyli rudego księdza) – „Cztery pory roku” w wykonaniu Orkiestry Leopoldinum pod dyrekcją jej koncertmistrza Christiana Danowicza. Cztery koncerty na skrzypce i smyczki powstały jako część zbioru 12 koncertów pod jednym tytułem „Il Cimento dell' Armonia e dell' Invenzione” (Konfrontacja harmonii i pomysłowości), a opublikowano je w 1725 roku razem z sonetami wyjaśniającymi.  

Koncert: Cztery pory roku w NFM

Koncert: Cztery pory roku w NFM

Koncert
Termin 12 czerwca 2020 19:00

Miejsce Narodowe Forum Muzyki (NFM) Wrocław

Zobacz

Beethoven na zamknięcie sezonu

Ostatnie dwa koncerty mają podobny (z symfoniami w tonacji D-dur Franza Xawera Richtera i Ludwiga van Beethovena), choć nie identyczny program. Różni je osoba trębacza Aleksandra Kobusa, który 19 czerwca wystąpi jako solista w koncercie na trąbkę Es-dur Johanna Nepomuka Hummela. Wisienką na torcie będzie też niezwykle żywiołowa uwertura do „Wesela Figara” Wolfganga Amadeusza Mozarta. 

Zakończenie sezonu NFM Filharmonii Wrocławskiej

Zakończenie sezonu NFM Filharmonii Wrocławskiej

Koncert / Klasyczna
Termin od 19 czerwca 2020 do 20 czerwca 2020

Miejsce Narodowe Forum Muzyki (NFM) Wrocław

Zobacz

Z kolei 20 czerwca, obok dwóch wymienionych symfonii, posłuchamy jeszcze słynnej, niezwykle melodyjnej Symfonii g-moll Mozarta oraz, to ciekawostka, rzadziej wykonywanej uwertury Beethovenowskiej „Ruiny Aten”.Zgłoś uwagę