www.wroclaw.pl
Sport

Wrocławski Klub Sportowy Śląsk Wrocław

WKS Śląsk Wrocław to sportowy symbol miasta i jeden z najbardziej zasłużonych polskich klubów piłkarskich. Występuje w PKO Ekstraklasie.

Wrocławski klub zajmuje ważne miejsce w historii polskiego futbolu. Powstał w 1947 roku i w swoim bogatym dorobku ma m.in. dwa tytuły mistrza Polski (1982, 2012), trzy wicemistrzostwa kraju (1978, 1982, 2011), dwa Puchary (1976, 1987) i Superpuchary Polski (1987, 2012). Drużyna WKS-u domowe spotkania rozgrywa na Stadionie Wrocław - największym i jednym z najnowocześniejszych obiektów ligowych w Polsce, zlokalizowanym przy al. Śląskiej 1.

Strategicznym obszarem działalności klubu jest szkolenie dzieci i młodzieży. W Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław trenuje 250 wychowanków, a młodzieżowe drużyny Trójkolorowych zaliczane są do krajowej czołówki, z powodzeniem rywalizując także w turniejach międzynarodowych.

WKS Śląsk Wrocław z dumą nosi miano „klubu bez barier”. Od wielu lat podejmuje działania na rzecz osób niepełnosprawnych, które najliczniej w skali kraju pojawiają się na jego meczach. Spotkania rozgrywane na Stadionie Wrocław są dostępne dla wszystkich kibiców, m.in. dzięki audiodeskrypcji dla niewidomych i słabowidzących fanów. We Wrocławiu od dekady prężnie działa Klub Kibiców Niepełnosprawnych – największa w Polsce organizacja aktywizująca niepełnosprawnych sympatyków sportu, a od kwietnia 2019 roku sekcja blind footballu, czyli piłki nożnej dla osób niewidomych i niedowidzących.

 

 

Darmowe wejście z Nasz Wrocław / Nasz Wrocław MAX

Darmowe wejście na mecz raz na 365 dni:

  • Status Podatnika: bilet wstępu na mecz piłkarski dla osoby dorosłej (sektor rodzinny).
  • Status MAX: bilet wstępu na mecz piłkarski dla osoby dorosłej (sektor rodzinny) wraz z osobą towarzyszącą.
  • Odbiór biletów tylko w kasach przy ul. Oporowskiej 62 w godzinach 10-17. Bilety można odbierać od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem dni meczowych, w których to odbiór wejściówek nie jest możliwy.

Media społecznościowe

Galeria