www.wroclaw.pl
-20% zniżka
Kultura

Wrocławski Klub Formaty

Miejska instytucja kultury, której początki sięgają 1980 r. Znana z cyklicznych imprez artystycznych i jako miejsce, gdzie można rozwijać swoje talenty i pasje.

Swoją nową siedzibę Formaty otworzyły uroczyście w marcu 2017 r. Powstała w miejscu starego, wyburzonego budynku. Powierzchnia obiektu to ok. 1100 mkw.

Tę przestrzeń zajmują cztery pracownie muzyczne, pracownia plastyczna, teatralna, wielofunkcyjna sala lustrzana z małą sceną mobilną. Sercem klubu jest sala koncertowo-widowiskowa (350 mkw.) dla ponad 220 widzów. Duża scena stwarza praktycznie nieograniczone możliwości co do organizacji koncertów, spektakli teatralnych i festiwali.

Cykle sprawdzone i uznane

Międzynarodowy Festiwal Ambientalny to idea spójnego, na swój sposób hermetycznego, stylistycznie wydarzenia, gdy prezentowane są gatunki i artyści, obok twórczości których nie można przejść obojętnie. Festiwal czerpie inspiracje z muzyki, której nie wystarczy słuchać – bardzo często trzeba ją najpierw usłyszeć. To sztuka bardziej dla ducha niż ciała, ważna w kontekście społecznym, bo stwarza wyjątkową przestrzeń spotkania młodych twórców, mających świadomość swojego awangardowego pochodzenia, z odbiorcą poszukującym jakościowo bogatych elementów tożsamości kulturowej.

Inny, wieloletni cykl, organizowany w Formatach, to Jazz Time. Podczas odbywającychh się dwa razy do roku koncertów występują zarówno młode i utalentowane, wschodzące gwiazdy muzyki jazzowej, jak i dojrzali i utytułowani artyści.

Innym, spektakularnym, stałym elementem działalności klubu, jest założony w 2017 r. Senior Gospel Choir. Jego szeregi są otwarte dla wszystkich chętnych seniorów, a zajęcia są bezpłatne.

Bogata oferta wydarzeń artystycznych i warsztatów 

Klub Formaty jest organizatorem wernisaży, koncertów, imprez plenerowych, spotkań arteterapeutycznych i festiwali. Do tej oferty dołącza warsztaty, skierowane do każdej grupy wiekowej – od dzieci po seniorów.

Można zapisać się np. do takich pracowni, jak: wokalu, instrumentów klawiszowych, gitary, instrumentów perkusyjnych czy musicalowej. Na pasjonatów tańca czekają zajęcia z hip-hopu, tańca współczesnego i towarzyskiego.

Utalentowani plastycznie mogą wstąpić na kurs ASP, do otwartej pracowni grafiki lub po prostu do pracowni plastycznej. ​

Miłośnicy gry w szachy czy brydża znajdą się w Formatach pod fachowym okiem doświadczonych instruktorów. Podobnie zaangażowani są prowadzący takie zajęcia, jak: ashtanga yoga, tai chi, zumba czy fitness.  

Rodzicom mogą natomiast przypaść do gustu zajęcia muzyczno-ruchowe dla ich pociech albo poranne zajęcia ogólnorozwojowe 1-4 latków.

Galeria