www.wroclaw.pl
-20% zniżka
Kultura

Wrocławski Klub Anima

Instytucja kulturalna z wieloletnią tradycją. Integruje wokół działań artystycznych ludzi w różnym wieku. Zajęcia tam prowadzone pozwalają rozwijać pasje.

W murach Animy z roku na rok mocniej kwitnie działalność – teatr, muzyka plastyka – która ściąga Kozanów zarówno publiczość na spektakle, koncerty i wystawy, jak i warsztatowiczów, którzy gotowi są na doskonalenie swoich rozmaitych zainteresowań. 

Pracownicy klubu zapewniają, że drzwi ich placówki zawsze stoją otworem dla najbardziej szalonych osobowości i pasjonatów, dla ludzi, którym na sercu leżą sprawy rozwoju kultury. 

Dla najmłodszych i dla dorosłych

Klub Anima proponuje takie imprezy i zajęcia, by uczestnik w każdym wieku znalazł dla siebie odpowiednią ofertę. Szczególną troską jest tam otaczana grupa najmłodszych, której starają się zapewnić w Animie wszechstronną edukację kulturalną.

Coś odpowiedniego dla siebie znajdzie w placówce ucząca się młodzież, a także dorośli, chcący spędzać wolny czas na spotkaniach i w sekcjach. Do wyboru mają m.in. zajęcia taneczne (hip-hop, break dance), sekcję plastyczną, aerobik, zumbę. Dużym zainteresowaniem cieszą się też kursy tańca towarzyskiego i nauki gry na instrumentach muzycznych czy też warsztaty ceramiczne.

Propozycje na co dzień i na wakacje

Klub stara się organizować jak najwięcej wydarzeń, w których mogą brać udział zarówno klubowicze, jak i wszyscy wrocławianie, np. w ramach zapraszanych do ośrodka spektakli, festiwali czy koncertów. W Animie odbywają się również konkursy – literackie, recytatorskie, poetyckie i plastyczne. 

Codzienna działalność nie kończy się wraz z nadejściem ferii czy wakacji. W te wolne dni bowiem klub organizuje np. liczne warsztaty artystyczne. Pracujący w Animie, instruktorzy nie szczędzą sił ani czasu, żeby oferta placówki była atrakcyjna.

Artystycznie ponadlokalnie

Wrocławski Klub Anima jest również organizatorem imprez ponadlokalnych. Dzieci i młodzież z całego województwa są zapraszane na imprezy cykliczne, m.in. Konkurs Piosenki Filmowej i Musicalowej, konkursy recytatorskie, literackiej, plenery malarskie, a także przegląd zespołów muzycznych.

Wrocławski Klub Anima jest miejscem, w którym ogniskują się pomysły, dążenia, pasje i działania ludzi, którym choć trochę zależy na oderwaniu się od skomercjalizowanego, skomputeryzowanego świata. To właśnie tutaj można spotkać najróżniejsze indywidualności, ścierające się dążenia, eksplodujące całkiem nowe pomysły. 

Galeria