www.wroclaw.pl
- zniżka
Sport

Wrocław Maraton

Bieg na królewskim dystansie z niemal czterdziestoletnią tradycją.

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami w wyniku COVID-19, korzystanie z usług u Partnerów uczestniczących w programie Nasz Wrocław może być utrudniona lub niemożliwa aż do odwołania. Przed planowaną wizytą u naszych Partnerów prosimy o wcześniejsze sprawdzenie, czy świadczone usługi nie są czasowo zawieszone.

Wrocławski maraton odbywa się regularnie już od 1983 roku. W dziesięciu pierwszych edycjach Maratonu Ślężan (w latach 1983 – 1992), trasa wiodła z podwrocławskiej Sobótki do centrum Stolicy Dolnego Śląska. W kolejnych latach bieg przechodził rozmaite etapy rozwiązań organizacyjnych - najpierw do jego ukończenia konieczne było pokonanie dwóch okrążeń mniejszej pętli w centrum, by w ostatnich latach dojść do pojedynczej, dużej pętli ze startem i metą na Stadionie Olimpijskim.

W roku 2020 nastąpi niejaki „powrót do korzeni”: część dystansu maratońskiego zostanie wyznaczona poza granicami Wrocławia. Biegacze wyruszą w trasę o 9.00, z Rynku w Kątach Wrocławskich, metę przekroczą zaś na torze żużlowym Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu. Około połowę drogi pokonają na terenie Gminy Kąty Wrocławskie, drugą część w Gminie Wrocław. Będzie to unikalny na skalę krajową przykład miejskiej imprezy biegowej, przeprowadzonej we współpracy z jednostką administracyjną większej aglomeracji. 

Każdy z uczestników programu Nasz Wrocław, który zaznaczy odpowiednią opcję przy rejestracji i poda w formularzu swój numer karty, otrzyma zwrot kosztów udziału w biegu, pod warunkiem ukończenia 38. PKO Wrocław Maratonu.

Galeria