www.wroclaw.pl
-20% zniżka
Kultura

Capitol Teatr Muzyczny

Teatr Capitol ma w repertuarze spektakle dla widzów dorosłych i dla dzieci.

Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu działa w miejscu, przed II wojną funkcjonował kinoteatr Capitol - jeden z największych w ówczesnych Niemczech. Po 1945 r. w częściowo odbudowanym budynku działał Teatr Muzyczny - Operetka Wrocławska, który po 2000 r. przekształcił się w Teatr Muzyczny Capitol.

W wyniku gruntownej przebudowy w latach 2011-2013 bryła budynku rozrosła się czterokrotnie, teatr zyskał najnowocześniejszą technologię sceny, a jego – najpiękniejsze w Polsce – modernistyczne wnętrze odrestaurowano z niezwykłą pieczołowitością.

Repertuar w Teatrze Muzycznym Capitol

Dzisiaj Teatr Capitol ma europejską klasę i poziom, jest jednym z najciekawszych teatrów muzycznych w Polsce. Proponuje ambitną rozrywkę, oferuje zarówno musicalową klasykę, jak i nowoczesne, oryginalne spektakle muzyczne.

W repertuarze znajdują się spektakle dla dzieci i dla dorosłych. To także miejsce wielu innych wydarzeń artystycznych, spotkań i koncertów, wieczorków tanecznych i kabaretowych. Przy Teatrze działa Chór Komentujących Wrocławian - to grono amatorów śpiewania, którzy z barwnymi, satyrycznymi piosenkami, występują sporadycznie przy ważnych dla miasta okazjach.

Do najpopularniejszych spektakli Capitolu należą m.in. "Hair", "Nine", "Czarnoksiężnik z Krainy Oz", "Rat Pack, czyli Sinatra z kolegami", "Trzej muszkieterowie". Na scenie Teatru Muzycznego wystawiane są także oryginalne "Liżę twoje serce", "Ja, Piotr Rieviere...", czy "Mistrz i Małgorzata".

Od 2006 roku Teatr Capitol we Wrocławiu jest producentem Przeglądu Piosenki Aktorskiej. 

 

Galeria