www.wroclaw.pl
Sport

Panthers Wrocław

Panthers Wrocław to wrocławski klub sportów amerykańskich, zrzeszający sekcje takie jak Futbol Amerykański, Lacrosse czy Softball.

Istniejący od 2013 roku na swoim koncie ma dziesiątki tytułów mistrzowskich we wszystkich trzech dyscyplinach, trofea zdobywając zarówno na arenie krajowej jak i europejskiej.

Panthers są uczestnikami najbardziej prestiżowych rozgrywek europejskiego futbolu - European League of Football, inauguracyjny sezon kończąc na trzeciej pozycji.

Mecze Panthers stanowią atrakcję dla całych rodzin - dedykowane strefy dla dzieci, foodtrucki, pokazy cheerleaderek oraz profesjonalny komentarz na żywo w połączeniu z widowiskiem sportowym na najwyższym, międzynarodowym poziomie to zdecydowanie punkt obowiązkowy dla każdego miłośnika sportu oraz Wrocławia.

Domowe spotkania wrocławskich Panter rozgrywane są na murawie Stadionu Olimpijskiego, będącym jednym z najlepszych boisk do futbolu amerykańskiego na Starym kontynencie. Poza futbolem amerykańskim, Panthers to również żeńskie sekcje Softball oraz Lacrosse. Obie te relatywnie młode sekcje już pochwalić się mogą dwoma tytułami Mistrza Polski oraz drugim miejscem na Europejskich Pucharach Softballu w Bułgarii.

Galeria