www.wroclaw.pl
U tego partnera możesz otrzymać zniżka do-30%
Nasz Wrocław MAX
Darmowe Wejścia
Kultura

Pałac Królewski: Muzeum Historyczne i Muzeum Sztuki Medalierskiej

W pierwszym prezentowana jest tysiącletnia historia Wrocławia, drugie jest jedyną instytucją w w Polsce, która gromadzi medale, monety, ordery.

Muzeum Miejskie Wrocławia powstało w 2000 roku z połączenia kilku samorządowych instytucji muzealnych. W skład Muzeum Miejskiego Wrocławia wchodzi siedem oddziałów o różnym profilu działalności: Muzeum Archeologiczne, Muzeum Historyczne, Muzeum Sztuki Medalierskiej, Muzeum Militariów, Muzeum Sztuki Mieszczańskiej, Muzeum Sztuki Cmentarnej oraz Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego.

W Muzeum Historycznym organizowane są imprezy kulturalne, sesje naukowe, promocje książek,  wykłady.

Wystawa „1000 lat Wrocławia” to bogata prezentacja rozwoju stolicy Dolnego Śląska przez wieki. Zgromadzone są tu zabytki z zakresu historii i sztuki dotyczące dziejów miasta, wyroby rzemiosła artystycznego oraz ikonografia Wrocławia w tym grafiki, ryciny i fotografie oraz dokumenty, plakaty, sztandary. Unikatowa część zbiorów dotyczy historii wrocławskich teatrów.

Muzeum Sztuki Medalierskiej: Ordery, odznaczenia, medale:


Muzeum Sztuki Medalierskiej działa od roku 1965, jest jedyną w Polsce placówką specjalizującą się w gromadzeniu zbiorów medalierskich i falerystycznych. Tworzy ją około 50 tysięcy medali, medalionów i plakiet oraz orderów, odznaczeń i odznak.

Najliczniejszą jej częścią są dzieła polskie lub z Polską związane, od wieku XVI do współczesności. W tym jest prawie kompletna kolekcja orderów i odznaczeń, a także najbogatszy w kraju zbiór medalierstwa powojennego.

Odrębną część stanowi kilkaset medali śląskich powstałych po 1945 r., w tym spory dział prezentujących wydarzenia i postaci, które wpłynęły na rozwój miasta.

Muzeum posiada również bogatą dokumentację twórczości artystów rzeźbiarzy polskich i obcych, trudniących się medalierstwem.

Zniżki z Nasz Wrocław / Nasz Wrocław MAX

  • Status Podatnika 20%
  • Status MAX 30%

Darmowe wejście z Nasz Wrocław MAX

Darmowe wejście raz na 365 dni:

  • Status MAX: bilet wstępu do muzeum dla osoby dorosłej wraz z osobą towarzyszącą

Galeria