www.wroclaw.pl
U tego partnera możesz otrzymać zniżka do-30%
Nasz Wrocław MAX
Kultura

OPT Zamek

Instytucja miejska, która oferuje przestrzeń do poszukiwania, odnajdywania i rozwijania pasji. Miejsce spotkań i twórczej samorealizacji, urokliwie położone.

CK „Zamek” jest wydawcą bezpłatnej „Gazety Leśnickiej”, która ukazuje się w formie tradycyjnej co dwa tygodnie, z wyjątkiem przerwy wakacyjnej. Pisze się  w niej o sprawach lokalnych, ważnych dla mieszkańców osiedla Leśnica.  

 

Kultura, sztuka, edukacja


Dziś CK „Zamek” jest nowoczesną placówką, otwartą dla każdego, kto chce twórczo spędzać wolny czas. Bogata oferta zajęć dotyczy sztuk plastycznych, ceramiki artystycznej, tańca nowoczesnego, klasycznego, baletu, gry na instrumentach, a także zajęć rekreacyjnych, jak joga, pilates czy aerobik.

Centrum jest przy tym otwarte na nowe propozycje i na bieżąco dostosowywać swoją ofertę do potrzeb kulturalnych odbiorców.

Ośrodek realizuje autorskie projekty kulturalne, które stały się jego wizytówką, są to Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa (czerwiec), zakorzeniona w mitologii słowiańskiej Noc Świętojańska (czerwiec), Dni Fantastyki (czerwiec/lipiec), średniowieczny Jarmark Jadwiżański (październik), przedświąteczne warsztaty Manufaktury Świątecznej (marzec/kwiecień, grudzień), comiesięczne spotkania z podróżnikami w cyklu „Kultury świata” czy cykliczne zajęcia warsztatowo-edukacyjne dla najmłodszych „Brzdąc na Zamku” i „Sensoplastyka”.

Informacje na temat COVID-19:

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami w wyniku COVID-19, korzystanie z usług u Partnerów uczestniczących w programie Nasz Wrocław może być utrudniona lub niemożliwa aż do odwołania. Przed planowaną wizytą u naszych Partnerów prosimy o wcześniejsze sprawdzenie, czy świadczone usługi nie są czasowo zawieszone.

Galeria