www.wroclaw.pl
U tego partnera możesz otrzymać zniżka do-30%
Nasz Wrocław MAX
Kultura

Narodowe Forum Muzyki (NFM) Wrocław

Narodowe Forum Muzyki to nowoczesny kompleks sal koncertowych oraz siedziba wrocławskiej orkiestry symfonicznej, a także miejsce wielu znaczących wydarzeń.

Jeden z największych obiektów koncertowych Europy Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego (NFM) we Wrocławiu, otwarto w 2015 roku. Znajdują się w nim cztery sale koncertowe – Sala Główna oraz trzy sale kameralne, a także restauracja, pomieszczenia konferencyjno-biurowe i przestrzeń wystawiennicza.

Położony w centrum Wrocławia gmach wpisuje się w historyczną tkankę miasta pełnego zabytków architektury.

NFM jest organizatorem wielu wydarzeń muzycznych i festiwali, m.in. Wratislavii Cantans, Jazztopad Festival, Musica Electronica Nova, Musica Polonica Nova,Leo Festiwal, Forum Musicum, Akademia Muzyki Dawnej.

W 2020 roku zakończono budowę organów piszczałkowych, a jesienią odbył się koncert, podczas którego nastąpiła ich długo wyczekiwana inauguracja. Dzięki pojawieniu się tego instrumentu możliwe jest przedstawianie publiczności wielu nowych kompozycji. Organy wyposażone w 4700 piszczałek zostały zaprojektowane i wykonane przez organmistrzów z pracowni Orgelbau Klais z Bonn, która szczyci się ponadstuletnią tradycją i doświadczeniem. Swoim bogatym brzmieniem idealnie wpisują się w doskonałą akustykę Sali Głównej.

Zniżki z Nasz Wrocław / Nasz Wrocław MAX

Bilety ze zniżką dostępne są w kasie NFM na wydarzenia organizowane przez Narodowe Forum Muzyki (nie dotyczy wydarzeń zewnętrznych organizatorów)

  • Status Podatnika: 20%
  • Status MAX: 30%

Media społecznościowe

Galeria