www.wroclaw.pl
U tego partnera możesz otrzymać zniżka do-10%
Nasz Wrocław MAX
Sport,Nowi partnerzy

Muzeum Śląska Wrocław

Muzeum Śląska Wrocław to miejsce, w którym w poszczególnych pomieszczeniach możemy poznać ponad 75 lat historii WKS – przede wszystkim drużyny piłkarskiej.

Goście dowiedzą się między innymi szczegółów dotyczących życia zasłużonych piłkarzy, zobaczą historyczne herby Śląska, obejrzą gole strzelone w europejskich pucharach i stadiony, na których futboliści rozgrywali swoje domowe mecze.

Ekspozycja jest podzielona na poszczególne etapy historii miasta i Śląska, między innymi: Klub na gruzach miasta (1945-1956), Historyczny awans w 1964 r., Złote lata 70, czy Powrót na szczyt. W muzeum znajdują się również: artefakty z przeszłości (dokumenty, proporce itp.), wypowiedzi zawodników, historyczne fotografie, materiały wideo i rotunda poświęcona stadionom. Do tego fotobudka oraz trójwymiarowa, przestrzenna „piłka” z projektorem znajdującym się za nią, służąca jako ekran do wyświetlania piłkarskich impresji. Odnotowano także aspekt kibicowski – poprzez prezentację zapisu oprawy meczowej za pomocą projektora.

Od strony promenad – pod trybunami, po przejściu muzeum – znajduje się strefa aktywności dla dzieci i młodzieży, z bezpiecznymi, przestrzennymi urządzeniami do zabawy. Będą mogli korzystać z niej zarówno odwiedzający Muzeum Śląska Wrocław, jak i położony zaraz obok Browar Stu Mostów – Sports Bar.

Godziny otwarcia:

  • poniedziałek – piątek 10:00 – 18:00
  • sobota – niedziela 11:00 – 19:00

Zniżki z Nasz Wrocław:

  • Status Podatnika:10% na zwiedzanie Muzeum Śląska Wrocław
  • Status MAX: 10% zniżki na zakup pakietu na zwiedzanie Muzeum Śląska Wrocław i zwiedzanie Stadionu Tarczyński Arena

Galeria