www.wroclaw.pl
U tego partnera możesz otrzymać zniżka do-25%
Nasz Wrocław MAX
Rozrywka

Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery

W Muzeum Gry i Komputerów Minionej Ery w gablotach można obejrzeć stare komputery i konsole, ale nie tylko – można także zagrać w gry z lat 70., 80. czy 90.

Interaktywne Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery to miejsce mające przypomnieć zdobycze pierwszych lat informatyki i video rozrywki.

Celem muzeum jest pokazanie jak najszerszemu gronu odbiorców zabytkowego sprzętu, który tylko w ograniczonej ilości trafiał w tamtych czasach pod polskie strzechy, a był popularny na całym świecie. Drugim, równie ważnym celem jest prezentacja historii komputerów i gier osobom młodszym i dzieciom, dla których może to być pierwsze spotkanie z pierwowzorami dzisiejszych najnowszych zdobyczy technologii.

W muzeum dostępne jest blisko dwadzieścia stanowisk do grania i używania retro sprzętu. Ekspozycja ma charakter rotacyjny i każdego miesiąca – prócz najpopularniejszych sprzętów – znaleźć można w niej dodatkowe perełki. Sprzęt jak najbardziej można, wręcz trzeba dotykać.

Informacje na temat COVID-19:

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami w wyniku COVID-19, korzystanie z usług u Partnerów uczestniczących w programie Nasz Wrocław może być utrudniona lub niemożliwa aż do odwołania. Przed planowaną wizytą u naszych Partnerów prosimy o wcześniejsze sprawdzenie, czy świadczone usługi nie są czasowo zawieszone.

Galeria