Ikona z kropkami www.wroclaw.pl
-13%* zniżka
Rozrywka

Kolejkowo – makieta kolejowa Wrocław

510 m torowiska, 15 pociągów i 242 budynki, w tym miniatury autentycznych budowli Dolnego Śląska i Wrocławia

Kolejkowo to największa w Polsce makieta kolejowa. Tętniąca życiem wystawa odwzorowuje Dolny Śląsk i jego najciekawsze miejsca. Twórcy Kolejkowa z precyzją i dokładnością odtworzyli  rzeczywistość i życie miniaturowych mieszkańców Kolejkowa. I to z każdej perspektyw - z powagą i z humorem.

Całe życie w miniaturowym wydaniu

Wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo z repliką schroniska Szwajcarka. W drugiej części oglądamy Karpacz oraz Śnieżkę z obserwatorium astronomicznym na szczycie.

Po Kolejkowie i okolicy jeździ kilkanaście pociągów i regularnie kursują  tramwaje. W pobliżu wrocławskiego Rynku co chwilę przejeżdża radiowóz na sygnale, a miniaturowe krainy przemierzają samochody.

Na 335 metrach kwadratowych zobaczymy ponad 3000 figurek ludzi i zwierząt, ponad dwieście samochodów – w tym radiowóz na sygnale, taksówki, wozy strażackie oraz 242  budynki i inne obiektów architektoniczne - wiadukty, wiatrak, sadzawka, wodospad i np. dom w budowie z pełną ekipą budowlańców, dźwigami i innymi sprzętem budowlanym.

Informacje na temat COVID-19:

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami w wyniku COVID-19, korzystanie z usług u Partnerów uczestniczących w programie Nasz Wrocław może być utrudniona lub niemożliwa aż do odwołania. Przed planowaną wizytą u naszych Partnerów prosimy o wcześniejsze sprawdzenie, czy świadczone usługi nie są czasowo zawieszone.

Galeria