www.wroclaw.pl
-25% zniżka
Rozrywka

Imaginarium: Centrum Wirtualnej Rzeczywistości

Imaginarium to pierwsze we Wrocławiu centrum wirtualnej rzeczywistości. Każdy może tu spełnić marzenia o lataniu, teleportacji, wizycie w kosmosie.

Imaginarium to wrocławskie centrum wirtualnej rzeczywistości, w którym każdy możeprzenieść się w niezwykły świat wyobraźni. Tutaj lot w kosmos, podróż na dno oceanu, czy zostanie Spider-Man’em jest na wyciągnięcie ręki! Sprawdź także naszą najnowszą atrakcję – symulatory wyścigów VR Racing!

W samym centrum miasta mieszkańcy i odwiedzający Wrocław turyści mogą poznać

możliwości najnowocześniejszej technologii, która rewolucjonizuje nie tylko rozrywkę, ale także edukację i biznes.

Imaginarium to autorski projekt pochodzących z Wrocławia braci – Marcina i Krzysztofa oraz

ich przyjaciół. W wyprawę do wirtualnej rzeczywistości możesz udać się na stanowiskach VR podczas pokazów wirtualnej rzeczywistości​ . Uczestnik zakłada specjalne gogle i bierze do rąk dwa kontrolery. Taki zestaw pozwala nie tylko przenieść się do wybranego miejsca, ale także aktywnie się po nim poruszać.

 Z reguły wystarczy kilka chwil, by nauczyć się podstawowych funkcji i swobodnie korzystać ze sprzętu. Odwiedzający Imaginarium mogą obecnie m.in. zanurzyć się w tętniących życiem głębinach oceanu, pozwiedzać układ słoneczny, stanąć na szczycie Mount Everest, polatać nad Nowym Jorkiem, Tokio czy Wrocławiem, tworzyć niezwykłe rysunki i obrazy w trójwymiarze, a nawet używać wirtualnego łuku lub… miecza świetlnego. Programów, gier i aplikacji jest ponad 50, więc każdy gość może znaleźć coś odpowiedniego do jego zainteresowań i wieku. Na gości Imaginarium czeka również najnowsza atrakcja, symulatory wyścigów – ​ VR Racing​!

 Zaawansowany sprzęt, wykorzystywany podczas szkoleń zawodowych kierowców, pozwala przenieść się na tor wyścigowy w wirtualnej rzeczywistości. Uczestnicy mogą ścigać się w popularnej grze Project Cars 2 i szlifować swoje umiejętności. Takie maszyny nie są dostępne w żadnym salonie rozrywki we Wrocławiu. Powstał też drugi lokal przeznaczony dla dzieci już od 8 roku życia - ​ Imaginarium Junior​.

 To przestrzeń dedykowana na organizację wyjątkowych przyjęć urodzinowych w świecie VR. Bogata oferta dodatkowych atrakcji sprawi, że impreza na długo pozostanie w pamięci uczestników

Galeria