www.wroclaw.pl
U tego partnera możesz otrzymać zniżka do-do 15%
Nasz Wrocław MAX
Sport,Rekreacja,Nowi partnerzy

Centrum Rekreacji Przystań Złotniki

Spływy pontonowe i kajakowe we Wrocławiu - dzika przyroda, park krajobrazowy oraz obszar chroniony Natura 2000 i zaledwie 20 min. drogi samochodem od centrum.

Przystań Złotniki

Znajduje się kilka minut pieszo od Pętli Leśnica we Wrocławiu. Na Przystań przyjeżdżamy samochodem, komunikacją miejską, pociągiem (Dworzec PKP Wrocław-Leśnica) lub rowerem.

Przystań jest miejscem rozpoczęcia zarówno spływów pontonowych jak i kajakowych. Na terenie Przystani znajduje się niewielki bar, zadaszone miejsca do siedzenia, toalety oraz ogniska przy których można upiec kiełbaskę po zakończonym spływie. W weekendy są organizowane animacje dla dzieci. Teren przystani jest doskonały do rozgrywek np. w bule, cornhola czy badmintona, do którego sprzęt można wypożyczyć na przystani.

Przystań Złotniki to również miejsce na wycieczki szkolne podczas, których zaczerpnąć można świeżego powietrza, ale i wiedzy na temat przyrody i ochrony środowiska oraz imprezy dla firm, gdzie współpraca przy sterowaniu pontonem jest doskonałym elementem integracyjnym. Oferty można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Spływy pontonowe

Przystań jest zlokalizowana na mecie spływu pontonowego. Po przybyciu przewozimy naszych gości autokarem do Ratynia, z Ratynia idziecie Państwo po ok. 1 km odcinku szlaku turystycznego – „Ścieżka Dydaktyczna Jarnołtów-Ratyń”.

Spacer kończy się przy Moście Jarnołtowskim, gdzie rozpoczyna się płynięcie. Uczestnicy mają do przepłynięcia ok 5-kilometrowy malowniczy odcinek rzeki Bystrzyca pomiędzy Jarnołtowem a Leśnicą. Rzeka w tym miejscu wije się malowniczymi zakolami po obszarze Parku Krajobrazowego.

Cała atrakcja z przewiezieniem na start, instruktażem, rozdaniem sprzętu zajmuje około dwie godziny, z czego około siedemdziesiąt minut płynięcia. Przy rezerwacji na minimum 4 osoby mają Państwo ponton na wyłączność, w przypadku mniejszej ilości osób ponton jest łączony z innymi uczestnikami.

Spływ kończy się na przystani w Leśnicy.

 • Dla klientów indywidualnych spływy pontonowe odbywają się w weekendy i dni wolne od pracy.
 • Rozpoczęcie spływu o każdej pełnej godzinie od 10:00 do 16:00.
 • Prosimy o przybycie na przystań 30 minut przed rozpoczęciem. 
 • Dla grup zorganizowanych powyżej 10 osób, imprez firmowych oraz grup szkolnych organizujemy spływ dowolnego dnia tygodnia o ustalonej wcześniej godzinie.

Spływ pontonowy jest bardzo bezpieczny. Każdy z uczestników otrzymuje kapok, a pontony są praktycznie nieprzywracalne. Nie ma potrzeby zabierania ubrań na zmianę. Jeśli nie złapie was deszcz, to woda z rzeki was nie zmoczy i dopłyniecie do mety w suchych ubraniach i butach

Spływy kajakowe

Jeśli wybieracie spływ kajakowy, musicie przygotować się na nieco dłuższa przygodę niż w przypadku spływu pontonowego. Początek wygląda taka samo jak w przypadku spływów pontonowych. Spływ kajakowy nie kończy się jednak w Leśnicy. Uczestnicy płyną kajakami do ujścia Bystrzycy do Odry na wrocławskim Janówku. Po drodze mijamy malowniczą elektrownię wodną w Marszowicach, Park Złotnicki, Park Leśnicki oraz dzikie rozlewiska i starorzecza, stanowiące ostoję ptactwa wodnego. Z mety spływu przywozimy uczestników autokarem na przystań do Leśnicy.

 • Dla klientów indywidualnych spływy kajakowe odbywają się w weekendy i dni wolne od pracy o godzinie 9:30 i 10:30.
 • Minimalny wiek uczestników na spływ kajakowy to 8 lat.
 • Prosimy o przybycie na przystań 30 minut przed rozpoczęciem.
 • Dla grup zorganizowanych powyżej 10 osób, imprez firmowych oraz grup szkolnych organizujemy spływ dowolnego dnia tygodnia o ustalonej wcześniej godzinie.

Kajaki są bardziej wywrotne niż pontony i ryzyko znalezienia się w wodzie jest tu realne. Na spływ kajakowy zabieramy ubrania i obuwie na zmianę. Na wodzie podczas spływu znajdują się instruktorzy Przystani Złotniki dbający o bezpieczeństwo płynących. 

Zniżki z Nasz Wrocław

 • Status Podatnika 10%
 • Status Max 15%

od ceny podstawowej za biletu wstępu na spływ pontonowy, jak i kajakowy. Upust uwzględniany jest tylko przy zakupie biletów online.  Po przybyciu na przystań należy okazać zakupiony bilet oraz aplikację Nasz Wrocław celem weryfikacji prawa do zniżki.

 • Adres: Centrum Rekreacji Przystań Złotniki ul. Skoczylasa 57a (Leśnica), 54-071 Wrocław,
 • [email protected],
 • tel. 505 849 282,
 • https://rafting-wroclaw.pl/

Godziny otwarcia maj-wrzesień dla osób indywidualnych:

 • sobota, niedziela i dni świąteczne: 9.00-19.00 (wypłynięcia pontonów o każdej pełnej godzinie od 10:00 do 16:00, kajaki o 9:30 i 10:30)

Media społecznościowe

Galeria