www.wroclaw.pl
U tego partnera możesz otrzymać zniżka do-20%
Nasz Wrocław MAX
Nowi partnerzy,Kultura

Antykwariat Szarlatan

Największy wrocławski antykwariat – pełen książek, starodruków, pocztówek i antyków oraz płyt winylowych. Stały skup i sprzedaż.

Antykwariat „Szarlatan” to niezwykłe miejsce o niepowtarzalnym uroku, które przenosi odwiedzających do starego wspaniałego świata. Położony w malowniczej części miasta, w zabytkowej Kamienicy pod Złotym Orłem, antykwariat przywodzi na myśl dawne czasy i zapomniane opowieści.

Gdy przekroczysz próg antykwariatu „Szarlatan”, zanurzysz się w atmosferze nostalgii i tajemniczości. Wnętrze jest staroświeckim labiryntem, z regałami pełnymi książek, zwojów, rycin i przedmiotów z minionych epok. Wąskie alejki między półkami prowadzą do zakamarków, gdzie można znaleźć skarby niemalże zapomniane przez czas.

Księgozbiór antykwariatu „Szarlatan” jest niezwykle zróżnicowany. Znajdują się tu starodruki, rzadkie wydania, mapy, grafiki, a także unikatowe przedmioty kolekcjonerskie. Każda książka, każdy przedmiot ma swoją własną historię, która czeka na odkrycie.

W Szarlatanie można spotkać pasjonatów literatury, badaczy historii oraz miłośników starożytnych dzieł sztuki. Pracownicy antykwariatu to ludzie z ogromną wiedzą i pasją, gotowi podzielić się swoimi historiami i pomóc w znalezieniu skarbów ukrytych na półkach.

To miejsce przyciąga nie tylko miłośników starej książki czy sztuki, ale również tych, którzy poszukują inspiracji lub chcą odnaleźć w literaturze lub dziełach sztuki coś, co zainspiruje ich własne twórcze wysiłki.

Antykwariat „Szarlatan jest nie tylko sklepem, ale także miejscem, gdzie można zanurzyć się w świat historii i kultury, gdzie czas się zatrzymał, pozwalając na chwilę oderwania od pędu codzienności. Przenosząc się w magiczny świat minionych epok.
Antykwariat prowadzi stały skup książek, starodruków, pocztówek, antyków, płyt winylowych – codziennie nowe obiekty trafiają na półki.

Właściciel Antykwariatu – Stanisław Karolewski – jest znanym wrocławskim pisarzem, kilka ze swoich dzieł poświęcił opisaniu antykwarycznych doświadczeń m. in. „Sekrety antykwariusza. Czy w raju pachnie kurzem” „Szarlatańskie wersety"  czy „Ciemność" .

Szarlatan. Godziny otwarcia

  • poniedziałek - piątek 10.00-18.00
  • sobota 10.00-14.00

Kontakt

  • tel. +48 537 807 207 dostępność pozycji w Antykwariacie 
  • tel. +48 606 675 207 sprzedaż obiektów do Antykwariatu 

Zniżki z Nasz Wrocław

  • Status Podatnika 10% na książki wydane przez Wydawnictwo Szarlatan
  • Status MAX 20% na książki wydane przez Wydawnictwo Szarlatan

Social media

Galeria