Narodowe Forum Muzyka z nagrodą Budowa Roku

Otwarty 4 września 2015 roku gmach Narodowego Forum Muzyki został właśnie wyróżniony nagrodą I stopnia i tytułem Budowy Roku 2015 w konkursie, jaki corocznie organizują wspólnie Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa i Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. To wielki i niejedyny sukces budynku projektu pracowni Kuryłowicz & Associates. NFM znalazł się także w finałowej piątce Nagrody Architektonicznej tygodnika „Polityka”.

 • Statuetka Budowa Roku 2015

  Statuetka Budowa Roku 2015

 • Narodowe Forum Muzyki

  Narodowe Forum Muzyki

 • Narodowe Forum Muzyki

  Narodowe Forum Muzyki, foyer

 • Narodowe Forum Muzyki

  Narodowe Forum Muzyki, sala główna


Nagrodę Budowa Roku 2015 wręczono w Warszawie 24 maja, a statuetkę odebrali inwestorzy i wykonawcy robót budowlano-montażowych, czyli te osoby, które zgłaszają projekt do konkursu. Kryterium podstawowym przy wyborze zwycięskiej budowli jest perfekcyjna realizacja w oparciu o projekt. Konkurs przeprowadza Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przy wsparciu Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

Narodowe Forum Muzyki znalazło się także w finałowej piątce Nagrody Architektonicznej „Polityki” 2015 (o szczegółach przeczytacie w NFM powalczy o Grand Prix „Polityki”). Wygrał budynek Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, na który jurorzy oddali 9 głosów (na pozostałych nominowanych oddano łącznie pięć). Gmach Narodowego Forum Muzyki określono mianem eleganckiego.

Zgłoś uwagę