Narciarski sylwester na stokach

Taką atrakcję dla miłośników białego szaleństwa proponują dwie dolnośląskie stacje narciarskie: Czarna Góra Resort i Zieleniec Sport Arena. Wyciągi będą kręcić do 1.00 w nocy a oprócz zjazdów czekają inne atrakcje. W wielu innych ośrodkach można będzie pojeździć do 21.00.

 • zdjęcie facebook.com/CzarnaGoraResort

  zdjęcie facebook.com/CzarnaGoraResort


Ocieplenie, prognozowane na sylwestra i Nowy rok, nie powinno pogorszyć warunków narciarskich. Obecnie pokrywa śniegu na oświetlonej trasie Helly Hansen B FIS na Czarnej Górze (o długości blisko 1,7 km) ma ok 65 cm grubości. W Zieleńcu na trasach zalega ponad pół metra śniegu. Tu większość tras jest oświetlonych, łącznie z tymi najdłuższymi: Nartoramą i Piątką Winterpolu.

Pokazy narciarskie, darmowe drinki i zabawa z didżejami

W obydwu stacjach przygotowano sporo atrakcji. Na Czarnej Górze od 20.00 rusza impreza z DJ-em, będzie można również podziwiać co potrafią wyczyniać na nartach instruktorzy z miejscowej szkoły narciarskiej. Wśród nich będzie Krzysztof Gąsiorek, były instruktor narciarski na Hintertuxie i w St. Moritz, a obecnie prezes ośrodka Czarna Góra. Dla dzieci, na nowo otwartym lodowisku, przygotowano animacje oraz ice cross a dla wszystkich – wieczorny pokaz jazdy figurowej. Dla pań happy hour zaplanowano pomiędzy 20.00 a 21.00 – każda zostanie poczęstowana darmowym drinkiem.

Godziny otwarcia

 • 31.12.2021 - sylwester 9.00 – 1.00
 • 01.01.2022 – Nowy Rok 9.00 – 21.00

GODZINY OTWARCIA KAS:

 • kasa przy Karczma Czarna Góra: 8.45 - 18.00
 • kasa przy Czarna Perła 8.45 - 20.00


W Zieleńcu również miłośnikom białego szaleństwa będzie przygrywać do jazdy muzyka. Ekipa Radia Eska, która już o godzinie 16:00 rozstawi swoją specjalną strefę przy kolei Winterpol W3 (pomarańczowa). Samego sylwestra poprowadzi Maciej Stajniak, który relacjonować na antenie będzie to, co będzie działo się w Zieleńcu. Co godzinę organizowane będą konkursy oraz gry i zabawy.

 • Karnet sylwestrowy upoważnia do szusowanka od 19.00 do 1.00, cena 90 PLN (normalny) i 80 PLN (ulgowy). 

Szusowanie do 21.00 w sylwestra

Jeśli ktoś chciałby poszusować w sylwestra lub w Nowy Rok, ale za dnia, może wybrać się do Karpacza. Po przerwie ruszyła kolej linowa Zbyszko, niestety trasa z Kopy jest zamknięta, poszusować można na trasach Euro i Liczykrupa. Ale za to do wyciągu Liczykrupa z parkingu dojedziemy dwoma odcinkami wyciągu taśmowego „Leniuch”’

W Szklarskiej Porębie na Skiarenie Szrenica otwarta niestety jest tylko łatwa trasa Puchatek. Będzie jednak w sylwestra otwarta na wieczorne jazdy.

Podobnie będzie w Świeradowie, tam zresztą jedyna na Dolnym Śląsku kolej gondolowa, obsługująca dwuipółkilometrową nartostradę kręci codziennie od 18.00 do 22.00.

W sylwestra, podobnie jak w każdy inny dzień, do 21.00 można poszusować w kompleksie Rzeczka – Sokolec w Górach Sowich. Oprócz oświetlonej trasy na Przełęczy Sokolej otwarte są również trzy trasy w Rzeczce (te przy wyciągach 1 i 4 są oświetlone) a grubość pokrywy śnieżnej sięga 40 cm.

W godz. 9.00-21.00 otwarta jest codziennie stacja Czarnów Ski w okolicy Kamiennej Góry. Choć pokrywa śniegu ma w górnej części ponad metr, to otwarta jest tylko jedna z trzech tras - Alpejska o długości 800 metrów. 

Wyciąg Czarnów

Wyciąg w Czarnowie, archiwum www.wroclaw.pl

Czechy: sylwestrowo-noworoczne narty bez testu tylko po trzech dawkach szczepionki

 • W Szpindlerowym Młynie pokrywa śnieżna to ok. 50 cm, ale działa 9 z 16 wyciągów, otwarta jest ponad połowa z 20 tras. Niestety dobrych narciarzy zmartwi, że zamknięta jest FIS-owska, czarna nartostrada na masywie Święty Piotr. Wieczorna jazda, do 21.00, zwykle możliwa jest na nartostradzie Hromovka. Jednak z powodu poważnej sytuacji pandemicznej w tym roku odwołano taką możliwość w Sylwestra.
 • Na dobre warunki w Rokitnicach nad Izerą trzeba jeszcze trochę poczekać. Ośrodek jest otwarty, działa tam prawie połowa wyciągów, ale zjeżdżać można tylko po 6 z 17 km tras z powodu niewielkiej pokrywy śnieżniej (maksymalnie 30 cm). W Rokitnicach nie ma oświetlonych tras.
 • Jeszcze mniejsza pokrywa śnieżna zalega w ośrodku Jested w Libercu. To tylko 16 cm, ale dwie trasy są dośnieżone do ok 50 cm. Wieczorna jazda możliwa jest na nartostradzie Nova Skalka (1,5 km)
 • Do 16.00 można szusować na większości tras w największym czeskim ośrodku Cerna Hora (Jańskie Łaźnie) – Pec pod Śnieżką. Jazdy do 21.00 możliwe są na oświetlonym stoku Javor w Pecu, i na najdłuższej oświetlonej czeskiej nartostradzie (Proteż – 1,6 km) w Jańskich Łaźniach. W Jańskich Łaźniach jest 55 cm śniegu i 8 km otwartych nartostrad (w tym najtrudniejsza, pod gondolą) a w Pecu 70 cm śniegu i można poszusować również na 8 km tras. Otwarta jest bardzo lubiana przez dobrze jeżdżących narciarzy nartostrada z Hnedego Vrchu.

Pec pod Śnieżką

Pec pod Śnieżką, archiwum www.wroclaw.pl

Uwaga: na okres od 30 grudnia 2021 r. do 1 stycznia 2022 r. obowiązują surowsze zasady podróży krótkoterminowych do Czech, czyli takich do 24 godzin. Wprowadzono je, aby ograniczyć przyjazdy w czasie sylwestra.

Czytaj: Od 27 grudnia zaostrzenie zasad dotyczących wjazdu na teren Czech

W przypadku wyjazdów na teren naszych południowych sąsiadów w tym okresie konieczne będzie poddanie się testowi PCR już przed przyjazdem, wyjątek dotyczy jedynie osób zaszczepionych trzecią dawką przypominającą.Zgłoś uwagę