Na ul. Sądowej układają nową nawierzchnię [ZDJĘCIA]

Na łuku ul. Sądowej i Podwala drogowcy układają nową nawierzchnię. Zanim otworzą to skrzyżowanie i zakończą budowę prawoskrętu tramwajowego, muszą wykonać jeszcze roboty przy sieci trakcyjnej, prace brukarskie i wymalować oznakowanie na jezdni.

  • fot. Janusz Krzeszowski


Budowa prawoskrętu dla tramwajów z ul. Sądowej w Podwale rozpoczęła się w połowie listopada. Inwestycja da dodatkowe możliwości komunikacji miejskiej. Wykonawca prace rozpoczął od zdarcia całej nawierzchnię, później zajął się podbudową pod torowisko, montażem torów, a teraz rozpoczął układanie masy bitumicznej na jezdni i w międzytorzu.

 – Jak ten etap się zakończy, do zrobienia pozostaną jeszcze prace przy sieci, roboty brukarskie i malowanie oznakowania – wylicza Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Prace idą zgodnie z harmonogramem. Najprawdopodobniej wykonawca w przyszłym tygodniu będzie gotowy do odbioru inwestycji. Wtedy linie tramwajowe, które obecnie jeżdżą objazdami, będą mogły wrócić na stałe trasy. Przez skrzyżowanie swobodnie przejadą też samochody.

Coraz więcej na torowiska

Od przyszłego roku na remonty torowisk i ich bieżące utrzymanie Wrocław będzie wydawał  80 mln złotych rocznie – zapowiedział prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. ZDiUM już przygotowuje się do przyszłorocznych inwestycji.

Czytaj więcej: 80 milionów rocznie na torowiskaZgłoś uwagę