Na Krzykach już działa hala do boulderingu

Wrocław zyskał nowy obiekt sportowy. Na Krzykach otwarto nowoczesną i profesjonalną halę do uprawiania boulderingu (odmiana wspinaczki). W Bulderowni Groto, na 400 metrach kwadratowych powstało aż 100 dróg wspinaczkowych. Dostępnych praktycznie dla każdego, bez lin i specjalistycznego sprzętu. Podczas otwarcia, w Groto zjawiły się prawdziwe tłumy. 

 • Na Krzykach już działa hala do boulderingu

  Na Krzykach już działa hala do boulderingu

 • Na Krzykach już działa hala do boulderingu

  Na Krzykach już działa hala do boulderingu

 • Na Krzykach już działa hala do boulderingu

  Na Krzykach już działa hala do boulderingu

 • Na Krzykach już działa hala do boulderingu

  Na Krzykach już działa hala do boulderingu

 • Na Krzykach już działa hala do boulderingu

  Na Krzykach już działa hala do boulderingu


Setki dróg i możliwości

Na Krzykach (ul. Międzyleska 4, sto metrów od pętli Tarnogaj) w nowoczesnej hali powstała profesjonalna bulderownia. Nazywa się Groto i właśnie została hucznie otwarta. Na imprezie połączonej z towarzyskimi zawodami zjawiły się prawdziwe tłumy. Niektórzy, aby przetestować nowy obiekt przejechali do Wrocławia nawet kilkaset kilometrów.
W Bulderowni Groto znajduje się 100 dróg wspinaczkowych nakręconych na trójwymiarowych strukturach o łącznej powierzchni 500m kwadratowych!
Drogi zostały oznaczone kolorami, a ich trudności zróżnicowane, aby udostępnić wspinanie różnym grupom.
 - Chwyty i ściany wspinaczkowe zaprojektowane są, tak aby mógł się tam poruszać każdy, początkujący wspinacze oraz profesjonaliści - mówi Tomek Zwolak, wspinacz i założyciel Bulderowni Groto.
Bezpieczeństwo zapewnia nam wysoki i zbudowany z kilku warst gąbek - materac. Najbardziej charakterystycznym i nawiązującym do nazwy elementem jest ogromna trójwymiarowa grota na środku hali zwieńczona na szczycie platformą ze strefą chillout. Jeśli to nie wystarczy, to po wysiłku na ściance, energię odzyskamy przy dobrej, aromatycznej kawie albo zdrowych przekąskach.
W Groto wspinać się można samodzielnie lub na zorganizowanych zajęciach.
 - Za kilka dni ruszamy z zajęciami dla dzieci i początkujących. Planujemy także specjalne warsztaty dla obcokrajowców w języku angielskim i hiszpańskim - opowiada Tomek Zwolak.
Dla chętnych dostępne będą również treningi personalne prowadzone przez najlepszych polskich wspinaczy.

Autem, rowerem, tramwajem

Do Bulderownii Groto swobodnie dojedziemy samochodem. Na terenie posesji, przy hali jest sporej wielkości parking. Możemy skorzystać również z komunikacji miejskiej. W najbliższe okolice kursują autobusy linii: 100, 125, 136, 145, 325 oraz tramwaje linii 8. Bez przeszkód do Groto dojedziemy z centrum miasta również rowerem. Jednoślady są tam mile widziane, podobnie jak czworonogi.

Hala otwarta jest codziennie od godz. 10.00 do 23.00.  Za bilet wstępu do godz. 15.00 zapłacimy zawsze tylko 12 zł. Od 15.00 - do 23.00 wejściówka normalna kosztuje 20 zł, a ulgowa i studencka 18 zł. Do nabycia w atrakcyjnej cenie są też karnety na marzec. Za miesiąc wspinania bez ograniczeń zapłacimy 100 zł.

Bouldering - a co to jest?

Buldering to stosunkowo nowy i ciekawy sposób na wspinanie. W kilku słowach, sport ten można opisać jako wspinanie na 4,5 metrowe struktury 3D zabezpieczone wygodnym i bezpiecznym materacem o odpowiedniej grubości. Bulderingowy boom widać od kilku lat w USA i Europie zachodniej, szczególnie w Niemczech. Moda ta dociera również do nas.
Skąd ten fenomen? To proste. Bouldering to sport dostępny dla każdego, nie wymaga szczególnych predyspozycji czy umiejętności. Wspinać mogą się dzieci, młodzież i dorośli bez wcześniejszych szkoleń, a sprzęt ogranicza się do butów wspinaczkowych oraz woreczka z magnezją. W bulderingu zapominamy o linach, uprzężach i karabinkach, do asekuracji wykorzystujemy jedynie materac. Takie wspinanie dostarcza mnóstwo emocji. Wspinacz nie jest niczym ograniczony, można pokonywać drogi w górę i w dół oraz trawersować. Daje to 100% wolności. 

Zgłoś uwagę