MPK włącza się kampanię przeciw mowie nienawiści

MPK kolejny raz włącza się w kampanię przeciw mowie nienawiści. Tym razem wspólnie ze Stowarzyszeniem Nomada wyprodukowało wideo, które namawia do reagowania na wszelkie przejawy agresji w środkach transportu publicznego.


Wideo pojawiło się na kilkuset ekranach w pojazdach MPK Wrocław. Jak podkreślają organizatorzy akcji film ma pokazywać, jak prawidłowo i adekwatnie reagować na przemoc w przestrzeni publicznej, również tą motywowaną uprzedzeniami.

Ważne, aby reagując, zaangażować w to też innych pasażerów, poinformować odpowiednie służby i prowadzącego pojazd oraz nagrać całe zdarzenie. – Pamiętajcie, dzięki wspólnej reakcji każda trudna sytuacja może zostać opanowana – mówią eksperci. 

Instytucje chcą również promować swoją kampanią proaktywne i wspierające podejście do ofiar przemocy w przestrzeni publicznej. Jedną z rad, których udzielają pasażerom MPK jest podejście do
osoby, która była celem ataku, przywitanie się z nią i porozmawianie.

Oprócz Stowarzyszenia Nomada i MPK Wrocław, Cyber kids on real, Fundacja Batorego, Wielokultury Wrocław, Straż Miejska oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Miejski przewoźnik już nie pierwszy raz wspiera działania przeciw mowie nienawiści i hejtowi w sieci. Prezes spółki, Krzysztof Balawejder regularnie zgłasza na policję zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa gdy spotyka się w sieci z atakami agresji lub wręcz nawoływaniami do przemocy fizycznej, wobec pracowników MPK Wrocław.Zgłoś uwagę