MPK wprowadza spore zmiany w rozkładach jazdy

W najbliższych dniach zmieni się rozkład jazdy MPK. Jest to spowodowane m.in. wkroczeniem w kolejną fazę remontu torowiska na Sępolnie i Biskupinie.

  • MPK wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy fot; archiwum


W ciągu kilku najbliższych dni wprowadzone zostaną zmiany w rozkładzie jazdy części autobusów oraz tramwajów miejskich. To efekt rozpoczęcia kolejnego etapu prac przy przebudowie torowiska na ul. Olszewskiego, prac na pętli tramwajowej "Sępolno" oraz zakończenia robót na skrzyżowaniu ul. Podwale, ul. Krupniczej i ul. Sądowej.

Przebudowa torowiska na ul. Olszewskiego

W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z przebudową torowiska tramwajowej na ulicy Olszewskiego (realizacja prac na skrzyżowaniu z ulicą Spółdzielczą), od nocy 18/19 grudnia 2020 roku (piątek/sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy kursów nocnych linii 253 i 255.

Autobusy linii 253 pojadą objazdem w obu kierunkach od skrzyżowania ulicy Olszewskiego i Spółdzielczej prosto ulicą Olszewskiego do pętli "Bartoszowice" z pominięciem przystanków: "Monte Cassino" i "Bacciarellego".

Kursy nocne linii 255 będą kursowały objazdem w obu kierunkach od skrzyżowania ulicy Olszewskiego i Spółdzielczej przez ulicę Olszewskiego i Bacciarellego do ulicy Monte Cassino.

Prace potrwają około 6 tygodni.

Zmiana nazwy przystanku w Biskupicach Podgórnych

19 grudnia (sobota) zostanie zmieniona nazwa przystanku "Biskupice Podgórne Dongseo/Dong Yang", który zlokalizowany jest przy ulicy Współpracy na terenie klastra LG w Biskupicach Podgórnych na "Biskupice Podgórne DSC Poland/Dong Yang".

Pętla tramwajowa Sępolno

W związku z planowanym przeprowadzeniem kolejnego etapu prac związanych z wymianą szyn na pętli tramwajowej "Sępolno", w dniach 17-20 grudnia (czwartek-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowej 33, która zostanie skrócona do pętli przy Stadionie Olimpijskim.

Tramwaje linii 9 i 17 będą nadal bez zmian dojeżdżały do Sępolna.

Bilety jednorazowe i okresowe

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 33 będą mogli kontynuować podróż tramwajem linii 9 lub 17 na odcinku Stadion Olimpijski - Sępolno. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 70 minut.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:
- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu

Remont na skrzyżowaniu ul. Podwale, Krupnicza, Sądowa

W związku z planowanym zakończeniem prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Podwale, Krupniczej i Sądowej (rozjazdy od strony ulicy Muzealnej), od 21 grudnia 2020 roku (poniedziałek) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowej 14 i 20,

Tramwaje linii 14 jadące w kierunku FAT-u powróci na trasę przez ulicę Krupniczą i Podwale, a "dwudziestka" będzie kursowała swoją stałą trasę przejazdu.

Celem zachowania przepustowości torowiska na ulicy Świdnickiej, po której kursują objazdem tramwaje z ulicy Kołłątaja, tramwaje linii 6 i 7 jadące w kierunku pętli "Krzyki" lub "Klecina" nadal będą kursowały przez plac Legionów z pominięciem przystanku "Renoma".

Celem zachowania przepustowości torowiska na ulicy Świdnickiej, po której kursują objazdem tramwaje z ulicy Kołłątaja, tramwaje linii 6 i 7 jadące w kierunku pętli "Krzyki" lub "Klecina" nadal będą kursowały przez plac Legionów z pominięciem przystanku "Renoma".Zgłoś uwagę