MPK przejmie nadzór nad torowiskami

Decyzją prezydenta Wrocławia MPK we wrześniu przejmie nadzór nad torowiskami i siecią. Ma to usprawnić i przyspieszyć remonty. W tej chwili przygotowane są umowy i procedury. MPK szuka do pracy też inspektorów od utrzymania sieci i torów.

  • Od jesieni to MPK ma zajmować się nadzorem nad stanem wrocławskich torowisk tramwajowych.


 - Obiecałem przeprowadzenie audytu torowisk i przedstawiłem już jego rezultaty. Złożyliśmy zamówienie na produkcję rozjazdów i szyn i sukcesywnie je wymieniamy. Żeby usprawnić prace, jesienią przekażemy MPK nadzór nad torowiskami - ogłosił Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. 

Czytaj więcej: Audyt torowisk wyniki, plany remontowe 

Do tej pory zajmował się tym Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta. Przejęcie obowiązków przez MPK ma usprawnić prace nad poprawą stanu torowisk i sieci, bo kto wie więcej o nich, niż korzystający z niej na codzień pracownicy i prowadzący tramwaje MPK. 

Przejęcie nadzoru ma nastąpić jesienią. Formalnie będzie zajmować się tym jednostka powołana w ramach wrocławskiego MPK. Na razie roboczo nazywa się Zakład Torów i Sieci.  

Duże wyzwanie przed nami.���� Decyzją Pana Prezydenta Jacka Sutryka jeszcze w tym roku MPK przejmie odpowiedzialność za...

Opublikowany przez Krzysztof Balawejder Czwartek, 13 czerwca 2019

 

Taki system, kiedy to użytkownik zajmuje się utrzymaniem infrastruktury sprawdza się dobrze już od lat m.in. w Warszawie.  - W Tramwajach Warszawskich jest wyspecjalizowana jednostka, czyli Zakład Energetyki Trakcyjnej i Torów powołany do pełnej opieki nad stanem torowisk, sieci trakcyjnej i całej infrastruktury, która zapewnia sprawną eksploatację systemu. Modernizacje i naprawy infrastruktury Tramwaje Warszawskie prowadzą w ramach środków przekazywanych z budżetu miejskiego - wyjaśnia Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy warszawskiej spółki. 

We Wrocławiu jeszcze w wakacje mamy poznać dokładny zakres obowiązków i pierwsze harmonogramy oraz zadania nowej jednostki. W tej chwili ustalane są procedury, przygotowywane umowy. Na stronach internetowych MPK pojawiły się też pierwsze nabory specjalistów od sieci i inspektorów nadzoru inwestycji drogowych. Zgłoś uwagę