MPK powiadomi, gdzie będzie kontrola

Od piątku MPK Wrocław będzie oficjalnie informować w jakich liniach komunikacji miejskiej pojawią się kontrolerzy biletów. Każdy będzie mógł to sprawdzić na stronie internetowej dla PASAŻERA w zakładce „Na tych liniach spotkasz dzisiaj kontrolerów”.  Lista linii autobusowych i tramwajowych objętych szczególną „opieką” kontrolerów będzie aktualizowana co tydzień.  Podobnie informacje o kontrolach radarowych udostępnia wrocławska straż miejska. 

  • Od piątku MPK będzie podawać numery linii na których na pewno spotkamy kontrolerów


 - Nie lubimy wystawiać mandatów na jazdę na gapę. Wolimy, aby pasażerowie po prostu kasowali bilety. Dlatego chcemy informować, na których liniach danego dnia można będzie spotkać naszych kontrolerów. Nie znaczy to wcale, że nie pojawią się oni w autobusach i tramwajach innych relacji. Kontrole biletowe są prowadzone są na okrągło: 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku na wszystkich liniach. My będziemy publikować tylko niektóre relacje, gdzie danego dnia pojawią się kontrolerzy – czytamy w informacji MPK.

Jazda na gapę to obciach

Skąd pomysł, aby ujawnić konkretne linie, na których pojawią się danego dnia? – Chcemy uchylić rąbka tajemnicy i w ten sposób przypomnieć, że kontrolerzy pracują cały czas w różnych rejonach miasta – informuje Agnieszka Korzeniowska, rzecznik MPK. – Dzięki temu chcielibyśmy dotrzeć do osób, które wahają się nad skasowaniem biletu. Świadomość, że kontrole biletowe są prowadzone codziennie na różnych liniach, będzie najlepszym środkiem prewencyjnym – dodaje.

Kontrolują coraz sprawniej

W 2011 r. pracownicy MPK skontrolowali ok. 100 tysięcy kursów i wystawili 72 tysiące wezwań do zapłaty. W 2013 r. liczba skontrolowanych kursów wzrosła ponad dwukrotnie – przekroczyła 216 tysięcy. Równocześnie liczba wezwań do zapłaty zmalała do 55 tysięcy. To oznacza, że coraz więcej osób kasuje bilety a coraz mniej decyduje się na jazdę „na gapę”.

ZOBACZ PIERWSZĄ LISTĘ OBSZARÓW KONTROLI (18-24.07)
jkZgłoś uwagę