MPK podpisało umowy na 11 inwestycji torowych i sieciowych [WIDEO]

Wymiany rozjazdów, remonty torowisk i sieci trakcyjnej. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne 1 maja podpisało umowy z wykonawcami na 11 inwestycji. Łączny koszt tych zadań to ponad 9 mln zł.

  • Na liście inwestycji jest m.in. wymiana rozjazdów na skrzyżowaniu ul. Świdnickiej i Podwale. fot. MPK Wrocław


Już w sobotę ruszyła wymiana rozjazdu na skrzyżowaniu ul. Piotra Skargi z ul. Teatralną oraz rozjazdu na zbiegu ulicy Świdnickiej i Podwala. W maju rozpocznie się również projektowanie i wykonanie ochrony przeciwporażeniowej wiaduktów nad ul. Trzebnicką i Powstańców Śląskich.

Czytaj więcej: 2 maja - wymiana rozjazdów tramwajowych na ulicy Świdnickiej i na Piotra Skargi

Przypomnijmy, że MPK będzie przeznaczać co roku na remonty i bieżące utrzymanie torowisk oraz sieci trakcyjnej 80 milionów złotych. Na wspomnianą ochronę przeciwporażeniową MPK wyda niecałe 300 tys. zł.

Wymiana rozjazdu na skrzyżowaniu ul. Piotra Skargi z Teatralną kosztować będzie 730 tys. zł, a na skrzyżowaniu Podwala z ul. Świdnicką 1,18 mln zł.

Czytaj więcej: MPK przejmuje torowiska i ogłasza listę inwestycji 

Remontu doczeka się również torowisko na ul. Pomorskiej.

9 maja ruszy remont cząstkowy wart prawie 2 mln zł. Natomiast od czerwca rozpocznie się wymiana dwóch rozjazdów na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego ze Świdnicką. Inwestycja kosztująca 1,6 mln zł zakończy się pod koniec lipca.

Dużym i niezbędnym przedsięwzięciem jest wymiana rozjazdu i skrzyżowania torowego na pl. Dominikańskim. Prace ruszą 27 czerwca i potrwają przez całe wakacje. MPK wyda na to 1,2 mln zł.

Będzie bezpieczniej

Kolejną w tym roku dużą inwestycją torową będzie wymiana rozjazdu na skrzyżowaniu Podwala z ulicami Krupniczą i Sądową za kwotę blisko 1,6 mln zł. Rozpocznie się 7 listopada, a zakończy 5 grudnia.

– Dzięki tym pracom pasażerowie będą mogli poruszać się na tych odcinkach bezpieczniej, a nasze tramwaje będą mniej narażone na ewentualne wykolejenia lub inne utrudnienia związane z awarią torowiska – wyjaśnia prezes MPK Krzysztof Balawejder. – Gwarantuję wrocławianom, że TORYwolucja, pomimo obecnej trudnej sytuacji pandemicznej, nie zamarła. Koronawirus nie zatrzyma naszych inwestycji torowych.

MPK wymieniać będzie również kable trakcyjne. Łącznie za ponad 600 tys. zł zostaną wykonane projekty oraz remonty kabli dla stacji Ślężna, Żmigrodzka oraz Biskupin.

Przypominamy, że te 11 umów to nie wszystkie zadania, których MPK podejmie się w tym roku. Największą zaplanowaną inwestycją jest remont torowiska i sieci trakcyjnej na Biskupin. MPK szuka także wykonawcy na przebudowę torowiska przy węźle Wrocław Główny.

Czytaj więcej: Duży remont torowisk przy węźle obok dworca Wrocław GłównyZgłoś uwagę