MPK w służbie niepełnosprawnym

Wrocławskie MPK z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych podsumowało swoje działania skierowane właśnie do osób z niepełnosprawnościami. Miejski przewoźnik podkreślił po raz kolejny, że we wszystkich przetargach na nową flotę będzie wymagał pojazdów w całości niskopodłogowych. 

  • fot.MPK Wrocław


– Życzymy wszystkiego najlepszego osobom z niepełnosprawnościami. Zmieniamy się dla was. Chcemy, aby korzystanie z MPK było komfortowe nie tylko dla osób pełnosprawnych – czytamy na profilu MPK.

W tym roku miejski przewoźnik z myślą m.in. o osobach z niepełnosprawnościami wydzielił niskopodłogową przestrzeń w najnowszych tramwajach Moderus dla pasażerów na wózku lub z wózkiem. We Wrocławiu przybyło też nowych, wygodnych, niskopodłogowych autobusów, które zastąpiły najbardziej wysłużone pojazdy. MPK zaangażowało się bardzo mocno w dowóz niepełnosprawnych oraz seniorów na wybory. Wspólnie z Fundacją Kataryna miejska spółka zorganizowała warsztaty edukacyjne dla osób niewidomych i niedowidzących, włączyli się w zbieranie prezentów dla podopiecznych Fundacji Zobacz Mnie i ruszyli z pilotażowym projektem dowożenia osób z niepełnosprawnościami do pracy.

- Dziękuję za ten intensywny czas wrocławskiemu MPK, od razu zaznaczę, że nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Współpraca między miejskim przewoźnikiem a Biurem Wrocław bez Barier będzie się rozwijać, tak aby osobom z niepełnosprawnościami żyło się we Wrocławiu coraz lepiej. Mamy dużo wspólnych pomysłów, wspiera nas też Wydział Transportu oraz organizacje pozarządowe. Jednym z nich, który mogę zdradzić jest przygotowywany właśnie pakiet informacyjny dla prowadzący pojazdy MPK dotyczący pomocy i obsługi osób niepełnosprawnych – podsumował Bartłomiej Skrzyński, dyrektor biura Wrocław bez Barier i Rzecznik ds. Osób Niepełnosprawnych.

Czytaj więcej: Specjalne piktogramy na przystankach dla niepełnosprawnychZgłoś uwagę