MPK będzie organizować przewozy niepełnosprawnych uczniów

MPK Wrocław będzie organizować przejazdy niepełnosprawnych uczniów do wrocławskich szkół. Obsługę tych przewozów miejski przewoźnik po przetargu powierzył podwykonawcy – konsorcjum firm: Waldemar Paszek „Taxi Osobowe” i Sebastian Paszek – Firma Transportowo-Handlowa.

  • Uczniowie będą podróżować nowoczesnymi busami.


Decyzją prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, organizacja przewozów dzieci i uczniów z niepełnosprawnością do szkół, przedszkoli oraz ośrodków wychowawczych została powierzona Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu. Aby zagwarantować jak najwyższą jakość usług miejski przewoźnik zorganizował przetarg, w którym wyłonił swojego podwykonawcę.

– Możliwość budowania Wrocławia bez barier jest dla naszej spółki nie tylko ogromnym zaszczytem, ale również odpowiedzialnością. Chcemy, aby pasażerowie, których dowozimy do szkół od niedawna, docierali do celu zadowoleni, uśmiechnięci i – co niezwykle istotne – na czas – powiedział prezes wrocławskiego MPK Krzysztof Balawejder.

MPK przejęło na początek osiem wrocławskich placówek, do których dowozi ponad setkę dzieci. Od września przejmie wszystkie placówki, które są objęte przez Departament Edukacji dowozem dzieci oraz uczniów z niepełnosprawnością.Zgłoś uwagę