Most Zwierzyniecki przejdzie renowację

Most Zwierzyniecki zostanie odświeżony. ZDiUM przygotowuje się właśnie do przetargu na to zadanie. Przeprawa zostanie dokładnie wyczyszczona i odnowiona, pokryta nową warstwą antykorozyjną, remont przejdą też chodniki.

  • Jeszcze lipcu ma zostać ogłoszony przetarg na renowację mostu Zwierzynieckiego. fot. ZDIUM


Most Zwierzyniecki to najstarsza przeprawa z ruchem kołowym i tramwajowym we Wrocławiu. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta rozpoczął przygotowania do jego renowacji.

Konstrukcja stalowa i kamienna zostanie poddana czyszczeniu, renowacji a na koniec zabezpieczona  nowymi powłokami. Zmieni się także sama nawierzchnia chodników. Asfalt zastąpią płyty granitowe. Wszystkie prace mają odbyć się bez wyłączenia obiektu z ruchu, bo część drogowo-tramwajowa nie jest przewidziana do remontu w tym etapie. Piesi i rowerzyści podczas robót będą korzystać z chodnika po jednej stronie. Prace przy konstrukcji poprzedzą badania, które pomogą ustalić kolor z 1897 roku.

Inwestycja jest planowana na 12 miesięcy. Przetarg na renowację przeprawy ma zostać ogłoszony jeszcze w lipcu.

Przypomnijmy. We Wrocławiu realizowanych jest kilka dużych inwestycji mostowych. W tym momencie przebudowywane są mosty Pomorskie. Inwestycja kosztuje około 70 milionów złotych. ZDiUM buduje przeprawę dla pieszych na al. Jana III Sobieskiego. Na początku roku zakończył się remont mostu Tumskiego. Spółka Wrocławskie Inwestycje podpisała również umowę na projekt i budowę nowych mostów Chrobrego. Zgłoś uwagę