Most Jagielloński do remontu. Będą zmiany dla kierowców

Nie w weekend 16-17 października, ale prawdopodobnie do końca miesiaca ma ruszyć remont mostu Jagiellońskiego Nowego Południowego, który prowadzi w kierunku pl. Grunwaldzkiego. Prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

  • Most Jagielloński prowadzący na pl. Grunwaldzki zostanie zamknięty

    Most Jagielloński prowadzący na pl. Grunwaldzki zostanie zamknięty, fot. Tomasz Hołod/www.wroclaw.pl

  • Most Jagielloński prowadzący na pl. Grunwaldzki zostanie zamknięty, fot. Tomasz Hołod/www.wroclaw.pl

  • Most Jagielloński prowadzący na pl. Grunwaldzki (z lewej) zostanie zamknięty, fot. Tomasz Hołod/www.wroclaw.pl


Wspomniana przeprawa nad kanałami Odry ma 60 m długości. Zakres prac obejmuje m.in. rozbiórkę nawierzchni jezdni aż do płyty pomostowej, zabezpieczenie antykorozyjne oraz położenie nowej izolacji przeciwwodnej. Następnie położony zostanie nowy asfalt ze specjalną siatką wzmacniającą. Remont nawierzchni sięga aż do 20-metrowego dojazdu od strony ul. Krzywoustego.

– To bardzo istotne zadanie, gdyż dotyczy wzmocnienia obiektu, który będzie przenosił ruch związany z obsługą placu budowy Alei Wielkiej Wyspy – tłumaczy Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Most Jagielloński prowadzący na pl. Grunwaldzki (z lewej) zostanie zamknięty, fot. Tomasz Hołod/www.wroclaw.pl

Generalnym wykonawcą prac jest firma Radpol, która wygrała przetarg. Koszt remontu wyniesie 488 tys. zł.

W ramach prowadzonych robót most zostanie zabezpieczony przed korozją. Na dojazdach do przeprawy pojawią się nowe krawężniki i wyregulowany zostanie właz do studni kanalizacyjnych. Realizacja prac wymaga wyłączenia przeprawy z ruchu kołowego i wprowadzenia organizacji ruchu zastępczego.

– Most zostanie zamknięty, a ruch kołowy przerzucony na drugą parę mostów prowadzących na Psie Pole. Ruch dwukierunkowy będzie się zatem odbywał jedną jezdnią – tłumaczy Mazur.

Kierowcy muszą się liczyć ze zwężeniem tuż za skrzyżowaniem ul. Toruńskiej z al. Kochanowskiego. Ruch dwupasmowy w obu kierunkach zostanie przywrócony przy ul. Świętochowskiego.

Kolejny remont mostów

W 2014 r. przeprowadzono kapitalny remont bliźniaczej przeprawy – mostu Jagiellońskiego Południowego Starego, na którym przez kilka lat obowiązywało ograniczenie prędkości do 30 km/h, z uwagi na zły stan techniczny. Właśnie ten most przejmie na siebie ruch dwukierunkowy podczas planowanego remontu na moście Południowym Nowym.Zgłoś uwagę