Młodzi posłowie dyskutowali o komunikacji

Na ich pytania odpowiadał dyrektor MPK


Dzisiaj podczas sesji Parlamentu Młodzieży Wrocławia młodzi posłowie skupili się na sprawach komunikacji miejskiej. – To dla nas bardzo ważny temat, bo każdy z nas jeździ autobusami i tramwajami – mówili młodzi politycy.

Gościem obrad był Patryk Wild, dyrektor ds. inwestycji i rozwoju w MPK Wrocław, który starał się odpowiedzieć na wszystkie pytania, a było ich sporo.

 - Interesują nas sprawy przyszłości komunikacji miejskiej we Wrocławiu, ale i też codzienne problemy – mówiła przed sesją Paulina Kubaś, szef biura prasowego Parlamentu Młodzieży Wrocławia.  

Dyskusja trwała około 3 godzin. Patryk Wild wyjaśnił młodym posłom, jak zorganizowana jest wrocławska komunikacja miejska, kto za co odpowiada i jakie MPK planuje inwestycje. Zapewnił także, że każdy kupowany nowy autobus i tramwaj będzie miał klimatyzację. Na tym bardzo zależało młodzieży. Wyjaśnił również sprawy związane z częstotliwościami kursów i standardem obsługi pasażera.

- Podczas spotkania udało się wyjaśnić wiele spraw. Mamy też możliwość przesłania reszty pytań przedstawicielowi MPK, aby mógł na nie precyzyjnie odpowiedzieć – podsumowuje Paulina Kubaś.Zgłoś uwagę