2 października Międzynarodowy Dzień Seniora w Aquapark Wrocław

1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Dzień później we wrocławskim Aquaparku odbędzie się „Międzynarodowy Dzień Seniora”, podczas którego starsi mieszkańcy będą mogli skorzystać z oferty zajęć sportowych i rozrywkowych przygotowanych we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

  • Fot. Aquapark Wrocław

    Fot. Aquapark Wrocław


Zajęcia aquafitness, aquaaerobik, ceremonie saunowe, możliwość skorzystania z porad specjalistów z Pogotowia Ratunkowego i m.in. pomiarów ciśnienia i poziomu cukru we krwi – wszystkie te atrakcje czekają na posiadaczy Wrocławskiej Karty Seniora 2 października w godzinach 8.00-14.00 w Aquapark Wrocław. Dodatkowo w holu o godzinie 14.00 organizatorzy zapraszają na poczęstunek oraz występ chóru Piastuny pod dyrekcją Ewy Grygar.

– Trwają wrocławskie Dni Seniora. Szczególnych ich punktem będzie środa, 2 października, czyli Międzynarodowy Dzień Seniora. Wówczas zapraszamy wszystkich posiadaczy Wrocławskiej Karty Seniora do aquaparku na sześciogodzinny blok wyjątkowych zajęć i atrakcji – podkreśla Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Międzynarodowy Dzień Seniora w Aquaparku

Międzynarodowy Dzień Seniora w Aquaparku

Eventy / Dla seniorów / Zdrowie
Termin 2 października 2019 od 08:00 do 14:00

Miejsce Aquapark Wrocław

Zobacz

– Chcemy w ten sposób pokazać seniorom, z jakich atrakcji na co dzień, przede wszystkim w godzinach przedpołudniowych, mogą korzystać na terenie Wrocławskiego Parku Wodnego – dodaje Paweł Rańda, wiceprezes Wrocławskiego Parku Wodnego.

Wydarzenie poprowadzi Jerzy Skoczylas – satyryk i członek kabaretu Elita. Na miejscu będzie można równeż wyrobić Wrocławską Kartę Seniora. Wejście dla posiadaczy karty będzie kosztować 15 złotych i obejmie wszystkie atrakcje. Na poszczególne zajęcia obowiązuje strój kąpielowy lub strój i obuwie sportowe.

Czytaj więcej: Wrocławska Karta Seniora - rodzaje, zasady, zniżki, partnerzy

Zajęcia dla seniorów w Aquapark Wrocław:

FitSenior

  • trening odbywający się w sali fitness dedykowany osobom powyżej 60. roku życia. Zajęcia mają charakter ogólnorozwojowy, wzmacniający i kształtujący sylwetkę. Duża część treningu poświęcona jest ćwiczeniom wzmacniającym mięśnie pleców oraz kształtującym prawidłową postawę. Intensywność zajęć jest dostosowana do możliwości osób ćwiczących. Obowiązuje strój oraz obuwie sportowe.

Aquafitness

  • ćwiczenia prowadzone w basenie ukierunkowane na kompleksowe wzmacnianie całego ciała. Trening opiera się o wielokrotne powtarzanie zadanych serii, co pozwala nie tylko na poprawę parametru siły ale także na budowanie wydolności. Do treningu wykorzystywany jest sprzęt, taki jak piankowe sztangi czy piłki. Zajęcia w wodzie, obowiązuje strój kąpielowy.

Aquaaerboik 

  • trening pozwala kształtować wszystkie grupy mięśniowe bez obciążania kręgosłupa. Ćwiczenia w wodzie pozytywnie wpływają na zwiększenie przemiany materii oraz metabolizm powysiłkowy. Zajęcia w wodzie, obowiązuje strój kąpielowy.

Ceremonie saunowe

  • ceremonia zapachowa jest prowadzona w saunach przez saunamistrzów i polega na polewaniu rozgrzanych kamieni olejkami eterycznymi. Poprzez wykonany ruch saunamistrza za pomocą ręcznika zostaje rozprowadzona aromatyczna para, która unosi się w całej saunie. Wszyscy uczestnicy wzmacniają narządy wewnętrzne i minimalizują problemy natury psychologicznej. W zależności od potrzeb i naszych preferencji należy dobrać zapach olejków, które będą rozlewane w saunie: cytrusowy (ma działanie relaksacyjne), leśny (działa energetyzująco), kwiatowy (ma działanie odprężające), ziołowy (pozytywnie wpływa na drogi oddechowe).

Dni Seniora 2019

Tegoroczna edycja Dni Seniora we Wrocławiu trwa do 6 października 2019 roku. Więcej informacji wraz ze szczegółowym programem wydarzeń znajdziecie tutaj.

Dni Seniora 2019

Dni Seniora 2019

Konkursy / Spotkania / Eventy / Jarmarki / Piknik / Dla seniorów / Kabaret / Show / Targi / Zdrowie
Termin od 6 września 2019 do 6 października 2019

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz
Dni Seniora w Muzeum Współczesnym Wrocław

Dni Seniora w Muzeum Współczesnym Wrocław

Dla seniorów
Termin od 6 września 2019 do 6 października 2019

Miejsce MWW Muzeum Współczesne Wrocław

Zobacz
Dni Seniora w Muzeum Etnograficznym – oprowadzania i warsztaty

Dni Seniora w Muzeum Etnograficznym – oprowadzania i warsztaty

Dla seniorów / Warsztaty
Termin 29 września 2019 10:00

Miejsce Muzeum Etnograficzne Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu

Zobacz
Dzień Seniora na Stadionie Wrocław

Dzień Seniora na Stadionie Wrocław

Termin 1 października 2019 12:00

Miejsce Stadion Wrocław

Zobacz


Zgłoś uwagę