Przesilenie: 9. edycja festiwalu filmów o mieście i architekturze MIASTOmovie

9. edycja MIASTOmovie odbędzie się pod hasłem „Przesilenie” – pozwoli spojrzeć na problemy miast, które pandemia uwypukliła i sprawiła, że stanęliśmy – szybciej niż się to wszystkim wydawało – przed koniecznością wdrażania konkretnych rozwiązań. Projekcje filmowe odbedą się w Kinie Nowe Horyzonty. Bilety w sprzedaży.

  • przesilenie, miastomovie, festiwal, wrocław


Nie tylko ciekawe filmy wypwłniają program tegorocznego festiwalu. Będzie też okazja do okazja do spotkania z twórcami i badaczami miejskiej przestrzeni oraz eksplorowania miasta podczas tematycznych spacerów. 

9. edycja MIASTOmovie – Przesilenie

9. edycja MIASTOmovie – Przesilenie

Dokument / Wydarzenie kinowe
Termin od 29 września 2021 do 3 października 2021

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Do kina...

Festiwal otworzy film „Making a Mountain”, dokument poświęcony CopenHill, nieoczekiwanemu połączeniu spalarni śmieci ze sztucznym wzgórzem, pełniącym funkcje stoku narciarskiego, ścianki wspinaczkowej i miejsca rekreacji. Projekcji towarzyszyć będzie dyskusja „You'd better stop!” poświęcona palącym wyzwaniom stojących dziś przez architektami i architektami.

Przed weekendem festiwal zagości jeszcze w galerii Dizajn BWA Wrocław, gdzie kuratorka wystawy „Pola Regeneracji”, Katarzyna Roj, opowie o zainspirowanej Wrocławskimi Polami Irygacyjnymi ekspozycji, oraz w Barbarze, gdzie MIASTOmovie połączy siły z „Akademią Miejską”, wykładowo-dyskusyjnym cyklem Strefy Kultury Wrocław, by podczas wykładu i dyskusji zadać pytanie: jak recyklingować architekturę?

 

W Kinie Nowe Horyzonty w festiwalowy czwartek obejrzeć będzie można filmowy portret jednego z najciekawszych współczesnych australijskich projektantów, dokument „Richard Leplastier: W poszukiwaniu wizji” (kadr powyżej), a w piątek – opowieść o ucieczce z megamiasta do przytulnej sąsiedzkiej utopii (przy okazji będącej zbudowaną na chińskiej prowincji kopią amerykańskiego miasteczka), czyli film „Americaville” (kadr poniżej).

...i na spacery

W weekendowym programie warto zwrócić szczególną uwagę na spacery po dwóch wrocławskich osiedlach, które do edycji zatytułowanej „Przesilenie” pasują jak ulał, gdyż stoją w obliczu ogromnych zmian. Są to niedzielny spacer po Sępolnie i oprowadzanie po Nowym Dworze (2.10).Zgłoś uwagę