Mateusz Pospieszalski Quintet we Wroclavii [ZAKOŃCZONY]

Macie ochotę na wieczór z muzyką? Chętnym oddamy dwa podwójne zaporszenie na koncert, który już 28 lipca o godz. 20.00.


Już 28 lipca na zielonym tarasie Wroclavii zagra Mateusz Pospieszalski wraz z zespołem. Koncert odbędzie się ramach trwającego właśnie we Wrocławiu corocznego Vertigo Summer Jazz Festival. Uczestnicy mogą spodziewać się jazzu najwyższej próby, w połączeniu z relaksem wśród zieleni.

Muzyka kwintetu to duża doza nieprzewidywalności, wirtuozerskie solówki i sceniczna energia lidera. Ostatnia płyta formacji („Tralala”, 2017) łączy doświadczenia z pogranicza alternatywnego jazzu, rocka i folku.

Koncert: Mateusz Pospieszalski Quintet

Koncert: Mateusz Pospieszalski Quintet

Koncert / Jazz
Termin 28 lipca 2021 20:00

Miejsce Wroclavia Centrum Handlowe

Zobacz

Mateusz Pospieszalski, twórca i lider formacji to prawdziwa osobowość sceniczna i wulkan energii;  kompozytor, aranżer, producent, wokalista i przede wszystkim - multiinstrumentalista. Gra na saksofonach, fletach, instrumentach klawiszowych i perkusyjnych, klarnecie basowym i akordeonie. Jest muzykiem wszechstronnym, znanym z formacji jazzowych, ale też rockowych, czy jako kompozytor muzyki filmowej i teatralnej. Należy m.in. do legendarnego zespołu VOO VOO, przyczynił się też do sukcesu Zakopower (komponując m.in. przebój „Boso”). Z Wrocławiem związany przez Przegląd Piosenki Aktorskiej – pięciokrotnie był producentem muzycznym i aranżerem Koncertów Galowych, a utwory w jego aranżacjach wykonywali m.in.: Dee Dee Bridgewater, Nick Cave, Tadeusz Nalepa, Maria i Jan Peszek, Kinga Preis.

Wroclavia po raz trzeci w czasie wakacji organizuje na swym letnim tarasie wydarzenia kulturalno-rozrywkowe, tworząc unikalną, zieloną strefę miejskiego relaksu. Miejsce, w którym na co dzień można odpocząć od gwaru ulicy, dzięki aranżacji przestrzeni, muzyce i światłom zmieni się w klimatyczną, chilloutową przestrzeń.

Jak grać?

Wystarczy w formularzu konkursowym odpowiedzieć na pytanie: Która to edycja Vertigo Summer Jazz Festival

Na odpowiedzi czekamy do czwartku, 22 lipca, do godz. 12.00. Zaproszenie trafi do 8 i 12 osoby, która prawidłowo odpowie na pytanie. Zwycięzców o sposobie i miejscu odbioru zaproszenia poinformujemy mailowo i telefonicznie. Zgłoś uwagę