Świetlna parada rowerowa przejedzie przez Wrocław

W każdy ostatni piątek miesiąca przez Wrocław przejeżdża tzw. Masa Krytyczna, czyli grupa rowerzystów, którzy manifestują w ten sposób, że rower jest równoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego. Od jakiegoś czasu wrocławskie masy krytyczne są tematyczne, tym razem organizatorzy chcą zwrócić uwagę cyklistów na konieczność używania oświetlenia.


W ubiegłym weekend zmienialiśmy czas z letniego na zimowy, zatem teraz musimy się pogodzić z szybszym zapadaniem zmroku. Rowerzyści z kampanii Kocham Wrocław, wybieram rower chcą przy tej okazji nam przypomnieć o tym, jak ważne jest prawidłowe oświetlenie jednośladu.

– Dla nas sezon rowerowy trwa cały rok, dlatego nie porzucamy go wraz z nadejściem pierwszych chłodów. Cieszymy się, że tak wielu wrocławian myśli podobnie, nadal wybierając jednoślad w codziennych dojazdach - mówi Sandra Domańska, współorganizatorka świetlnej parady rowerowej z ramienia KWWR.  Jednak jesienią zmrok zapada co raz wcześniej i sprawne oświetlenie to sprawa obowiązkowa – podkreśla.

We współpracy z wrocławską Masą Krytyczną w najbliższy piątek zorganizowana zostanie świetlna parada rowerowa. Piątkowy przejazd zwróci uwagę na potrzebę prawidłowego oświetlenia po zmroku, a dla osoby z najciekawiej oświetlonym rowerem czeka nagroda. 

Dla uczestnika przejazdu, który najciekawiej i najskuteczniej oświetli swój rower czeka nagroda - pakiet upominków, a w nim m.in. 50% zniżki na odświeżenie roweru w serwisie Pan od rowerów! Dla osób nieposiadających sprawnego oświetlenia organizatorzy przygotowali też “zestaw ratunkowy” - wystarczy zgłosić się po jego odbiór przed przejazdem.

Świetlna parada ruszy w piątek 30 października o godzinie 18.00 z pl. Bema. Więcej o wydarzeniu na FacebookuZgłoś uwagę