Z Wrocławia polecimy na Cypr. To pierwsza nowość w sezonie

Dobre wieści z wrocławskiego lotniska. Nowy kierunek w letnim rozkładzie. Wizz Air wprowadza bezpośrednie loty do nadmorskiej Larnaki. Można już rezerwować bilety. Na wszystkie loty będą obowiązywały specjalne zasady bezpieczeństwa.

  • Loty z Wrocławia do Larnaki to pierwsza nowość w letnim rozkładzie. fot.Adobestock


Do wrocławskiego lotniska docierają coraz bardziej pozytywne informacje. Już teraz wiadomo, że w letnim rozkładzie pojawią się połączenia do Larnaki obsługiwane przez Wizz Air. Pierwszy lot z Wrocławia na główne lotnisko na Cyprze zaplanowano na 10 lipca. Nowe połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu: w każdy poniedziałek i piątek. Sprzedaż biletów została uruchomiona w systemie rezerwacyjnym przewoźnika 28 maja. – To bardzo dobre wiadomości. Z wielką przyjemnością informujemy pasażerów o pierwszym nowym kierunku w tym sezonie – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Cypr od zawsze był chętnie odwiedzany. Do tego jego władze zapowiedziały wprowadzenie dla turystów dodatkowych zachęt, które mają przekonać do lotów na Cypr w najbliższym czasie – podkreśla.

Wrocławskie lotnisko przygotowuje się do wznowienia połączeń pasażerskich po przerwie spowodowanej epidemią. Początkowo przywrócone zostaną tylko loty krajowe do Warszawy – od 1 czerwca obsługiwać je będą dwa razy dziennie PLL LOT. – Mamy nadzieję, że już wkrótce przywrócone zostaną pasażerskie loty międzynarodowe, a wraz z tą decyzją przewoźnicy ogłoszą od kiedy i jakie połączenia wznawiają. Na pewno będziemy informować o tym pasażerów na bieżąco – mówi Dariusz Kuś.

Nowe procedury bezpieczeństwa

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną na świecie, na lotniskach wprowadzane są nowe procedury obsługi pasażerów. Priorytetem jest oczywiście zdrowie i bezpieczeństwo podróżnych oraz obsługi, dlatego zarówno porty lotnicze, jak i linie lotnicze dostosowują się do nowych regulacji.

Czytaj więcej: Zasady lotów z Wrocławia od 1 czerwca Zgłoś uwagę