Startują loty z Wrocławia do Wenecji

1 czerwca rusza nowe połączenie lotnicze z Wrocławia do Wenecji. Bilety można kupić już za ok. 223 zł w obie strony. Łącznie z Wenecją pasażerowie wrocławskiego lotniska mają teraz do wyboru cztery włoskie kierunki. Od czerwca startują również trzy połączenia czarterowe do Włoch, w tym dwie nowości – Katania i Kalabria.


Samoloty Ryanair z Wrocławia do Wenecji Treviso będą latały dwa razy w tygodniu: w środy oraz w niedziele. Najnowsze połączenie niskokosztowe startuje już w środę 1 czerwca.
– Do Wenecji przyciągają Piazza San Marco, bazylika św. Marka, gondole i niepowtarzalna atmosfera. Miasto na wodzie samo w sobie jest wielką atrakcją, a blisko jest stamtąd również do Werony, Padwy i nad przepiękne jezioro Garda, które jest rajem dla fanów sportów wodnych i rowerzystów – mówi Monika Półtorzycka-Jon.
Bilety z Wrocławia do Wenecji można kupić już za 223 zł w obie strony*. W korzystnej cenie można polecieć również do trzech innych włoskich miast, które mają do wyboru pasażerowie wrocławskiego lotniska – do Rzymu Ciampino**, Bolonii*** oraz Mediolanu Bergamo****.
– Włochy mają to do siebie, że można je odkrywać niemal w nieskończoność. Jest tam tak wiele do zobaczenia, zrobienia i spróbowania, że to doskonałe miejsce na krótszy lub dłuższy wypoczynek. Tym bardziej, że Wrocław dzielą od słonecznej Italii tylko ok. dwie godziny lotu – dodaje Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław. Podróżni wrocławskiego lotniska planujący wypoczynek we Włoszech, mogą również skorzystać z propozycji biur podróży. W sezonie letnim 2016 do wyboru są trzy połączenia czarterowe na południe Włoch. To Palermo (Sycylia) oraz dwie nowości: Katania (Sycylia) oraz Lamezia (Kalabria). – Południe Włoch gwarantuje słońce, piękne plaże, morskie kąpiele, jak również wiele innych atrakcji, od starożytnych zabytków i wspaniałych krajobrazów, przez tętniące życiem nadmorskie kurorty, po specjały lokalnej kuchni – mówi Michał Kozak, menadżer rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław. W tym roku połączenia czarterowe do Włoch (biuro podróży Itaka) są dostępne od czerwca do września.

* Ryanair; w terminie: 1-8 czerwca 2016 r. (cena aktualna na dzień 23.05.2016).
** Ryanair; cena: 349 zł w obie strony, w terminie: 18-25 czerwca 2016 r. (cena aktualna na dzień 23.05.2016).
*** Ryanair; cena: 259 zł, w terminie: 8-15 czerwca 2016 r. (cena aktualna na dzień 23.05.2016).
**** Ryanair; cena: 376 zł, w terminie 20-27 czerwca 2016 r. (cena aktualna na dzień 23.05.2016).

Zgłoś uwagę