Poleć z Wrocławia do Amsterdamu - ruszyło nowe połączenie [ZDJĘCIA]

Ruszyło regularne połączenia lotnicze z Wrocławia do Amsterdamu. Uruchomiły je holenderskie linie lotnicze KLM. Samoloty na tej trasie będą latać codziennie. Lotnisko Amsterdam to brama do podroży po całym świecie.

  • Do Amsterdamu z Wrocławia polecimy siedem razy w tygodniu


6 maja, równo o 13.20, na wrocławskim lotnisku wylądował pierwszy samolot z Amsterdamu. Od teraz będzie latał regularnie, siedem dni w tygodniu między tymi dwoma lotniskami. Dzięki temu mieszkańcy Dolnego Śląska zyskują dostęp jednego z największych na świecie lotnisk przesiadkowych, co oznacza łatwy dostęp do globalnej siatki lotów holenderskiego przewoźnika, która oferuje ponad 160 miast na całym świecie.

Wrocław jest czwartym miastem w Polsce – po Warszawie, Krakowie i Gdańsku – skąd KLM zaoferuje loty do Amsterdamu. 

Najpierw był Air France 

Ze stolicy Dolnego Śląska regularne loty oferuje również partner KLM – linia Air France, która zainaugurowała połączenie z Paryżem niespełna pół roku temu. Po inauguracji nowego lotu KLM na trasie Wrocław-Amsterdam, wspólna oferta Air France i KLM z Polski będzie wynosiła łącznie 91 lotów tygodniowo. Nowy kierunek został zainaugurowany w wyjątkowym, historycznym momencie dla KLM – w jubileuszowym roku 2019, w którym linia będzie obchodzić 100 lat swojego istnienia.

– Mamy nadzieję, że oprócz przelotów turystycznych, wraz z tym połączeniem przybędzie też kontaktów gospodarczych, a firmy z Polski i Holandii odkryją jeszcze mocniej potencjał, który drzemie w obu państwach – powiedział Frantisek Siling, dyrektor generalny sprzedaży Air France i KLM w Polsce.

Uruchomienie lotów do Wrocławia wzmacnia rolę KLM jako ważnego gracza na rynku lotniczym w Europie Środkowej.

Wrocław w siatce KLM

Od 6 maja 2019 KLM oferuje codzienne połączenie (7 lotów w tygodniu) na nowej trasie Wrocław-Amsterdam. Samolot będzie startował z lotniska Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika o godzinie 14:05, z lądowaniem w Amsterdamie o 15:55. Loty powrotne na nowej trasie zaplanowano o następujących porach: wylot z Amsterdamu o godzinie 11:50 i przylot do Wrocławia o 13:55. 

– To historyczna chwila i bardzo ważny kierunek w naszej siatce połączeń, dlatego chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w negocjacje – mówił podczasr inauguracji, Dariusz Kuś, prezes wrocławskiego lotniska.

Na wspomnianej trasie pasażerowie będą podróżować samolotem typu Embraer E175, w konfiguracji 60 miejsc w klasie ekonomicznej, 8 w strefie Economy Comfort oraz 20 miejsc w klasie biznes. W związku z inauguracją nowego połączenia od jutra (7 maja) do sprzedaży trafi pula promocyjnych biletów na tą trasę. ich ceny za wariant all exclusive stratują od 379 zł.  

Przez Amsterdam w świat!

Lotnisko Amsterdam-Schiphol to potężny węzeł komunikacyjny i tranzytowy Europy, który mimo swych rozmiarów i skali ruchu pasażerskiego, cieszy się opinią jednego z najbardziej lubianych lotnisk na świecie. Stąd linia KLM oferuje loty we wszystkich kierunkach świata – do 165 miast, na 5 kontynentach, w tym do wielu unikatowych i bardzo odległych destynacji, m.in. Nowy York, Atlanta, Boston, Toronto, Pekin, Hongkong, Szanghaj, Bogota, Hawana i wiele, wiele innych. Zgłoś uwagę