KLM wraca do Wrocławia a z nim loty do Amsterdamu

Od 3 sierpnia holenderskie linie lotnicze KLM wznawiają połączenie między Wrocławiem a Amsterdamem.

  • Pierwsze loty do Amsterdamu planowane są na sierpień


Po blisko pięciu miesiącach przerwy wywołanej przez epidemię, KLM rusza z połączeniami z wrocławskiego lotniska.

Pasażerowie będą mieli do dyspozycji jedno połączenie dziennie do Amsterdamu samolotem Embraer 175 (realizowane przez KLM Cityhopper). Samolot będzie startował z Wrocławia o 14:05, aby wylądować w Amsterdamie o 15:50. Połączenie powrot ne do Wrocławia zaplanowano na godzinę 11:55, z lądowaniem o 13:35.

– W sierpniu nasi pasażerowie będą mieli do dyspozycji już 95% tras z europejskiej oferty KLM i wiele międzykontynentalnych lotów, dostępnych z przesiadką w Amsterdamie. Wprowadziliśmy szereg nowych procedur i środków ochrony zdrowia, aby zapewnić naszym pasażerom i załogom maksymalnie bezpieczną podróż – powiedział Frantisek Siling, dyrektor generalny sprzedaży Air France i KLM w Polsce.

Radości nie kryją również władze wrocławskiego portu lotniczego. – Niezmiernie cieszymy się z przywrócenia połączenia do Amsterdamu. Powrót KLM do Wrocławia oznacza większą różnorodność oferty dla naszych pasażerów, którzy dzięki temu mają dostęp do siatki połączeń nie tylko przewoźników zrzeszonych w Star Alliance ale również w Sky Team. Teraz planowanie podróży z Wrocławia jest jeszcze łatwiejsze – powiedział Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław.

Można lecieć na wakacje

Do Wrocławia wrócili też inni przewoźnicy. Jako pierwsze na międzynarodowe regularne trasy z Wrocławia w połowie czerwca powróciły linie lotnicze Wizz Air.

Na początku lipca połączenia wznowiła Lufhansa. W tym samym terminie zaczął latać Ryanair.

Z ofertą aż 13 kierunków z Wrocławia mocne wejście miały także Polskie Linie Lotnicze LOT. Z krajowym przewoźnikiem polecimy m.in. na Rodos, Korfu, do Dubrownika, Barcelony czy na Majorkę. Wracają także loty czarterowe samolotami wynajętymi przez biura podróży. Ostatnio choćby na hiszpańską Minorkę.

Czytaj więcej: Nowe połączenie lotnicze z Wrocławia na Minorkę 

Loty mimo obostrzeń przebiegają płynnie

Zgodnie z nowymi procedurami obsługi podróżnych na lotniskach, wszyscy pasażerowie przed wejściem do terminalu mają mierzoną temperaturę ciała.

We wrocławskim porcie odbywa się to metodą bezdotykową. Na całym lotnisku obowiązuje wymóg noszenia maseczki ochronnej zasłaniającej usta i nos oraz zasada dystansu społecznego. Podobnie na pokładzie samolotu.

Port zachęca podróżnych również do częstej dezynfekcji rąk (jest obowiązkowa w lotniskowych sklepach, barach i restauracjach). Regularnie dezynfekowane są wszystkie pomieszczenia w terminalu oraz wszelkie powierzchnie dostępne dla pasażerów.Zgłoś uwagę