Letnie spektakle i światowe tournée Teatru Pieśni Kozła

Teatr Pieśń Kozła szykuje się do światowego tournée, a w czerwcu i lipcu wystąpi we Wrocławiu. Zaprezentuje tu „Pieśni Leara”, legendarny spektakl nagradzany na Fringe Festival, i swoje najnowsze dzieło, czyli „Raport Kasandry”. Bilety w sprzedaży.

 

  • pieśni leara, teatr pieśni kozła

    Ze spektaklu „Pieśni Leara”, fot. Z. Warzyński

  • raport kasandry, teatr pieśni kozła

    Ze spektaklu „Raport Kasandry”, fot. Katarzyna Filipczak


Wszystkie zapowiadane powyżej przedstawienia odbędą się w Sali Koncertowej Radia Wrocław, w którego budynku Teatr Pieśni Kozła będzie miał teraz nową siedzibę.

– Wybraliśmy przedstawienia oratoryjne, bardzo wokalne, które będziemy też pokazywać na zagranicznych tournée, do których właśnie się przygotowujemy. Na scenie Polskiego Radia świetnie nam się gra, jesteśmy też mocno związani z wrocławską publicznością – mówi Grzegorz Bral, dyrektor Teatru Pieśń Kozła.

Czytaj o szczegółach i jak zdobyć bilety:

Teatr Pieśń Kozła: dwa spektakle jednego wieczoru

Teatr Pieśń Kozła: dwa spektakle jednego wieczoru

Spektakl
Termin od 28 czerwca 2019 do 30 czerwca 2019

Miejsce Sala Koncertowa Radia Wrocław im. Jana Kaczmarka

Zobacz

Na przykład: The Globe 

7 lipca br wrocławski teatr wystąpi w londyńskim The Globe ze spektaklem „Pieśni Leara”. To niezwykle ważne wydarzenie i wyraz ogromnego uznania dla Teatru Pieśń Kozła. Warto podkreślić, że The Globe jest najbardziej prestiżową sceną szekspirowską na świecie, skupiającą zespół wybitnych aktorów.

– Bardzo rzadko występują tam zewnętrzne grupy. Za The Globe stoi tradycja, ta scena ma ciekawy rytuał i niezwykle wyrobioną publiczność. Na widowni zasiada 300 widzów, którzy po spektaklu rozmawiają z twórcami, zadają im pytania, od razu dzielą się refleksjami i wrażeniami. Na nasze przedstawienie szykuje się teatralna śmietanka Londynu – mówi Grzegorz Bral.

Teatr Pieśń Kozła występuje także na innych, znaczących światowych scenach. W tym roku zaprezentował się już w CalPerformances w Berkeley, na Israel Festival w Jerozolimie. W ramach kolejnego zagranicznego tournée wystąpi m.in. na HamletScenen w Danii, na również niezwykle prestiżowej.

Zespół Grzegorza Brala przygotowuje na ten rok premierę nowego spektaklu, który także jest oparty na jednym z Szekspirowskich dzieł.Zgłoś uwagę