Leśne wyzwanie: na spacer do lasu

Masz dość siedzenia w domu, a po wigilijnym i bożonarodzeniowym objadaniu się chciałbyś się poruszać? Znajdź się w lesie – to najlepszy sposób na odpoczynek i spalenie kalorii, a dodatkowo nazwa wyzwania, dzięki któremu możesz wygrać ciekawe nagrody.


18 miejsc do wyboru, trasy dla biegających, spacerujących solo, rodzinnie lub z psem i na wypady rowerowe. Do wyboru, do koloru. Ponadto cztery kategorie trudności. A to wszystko za darmo i bez ograniczeń wiekowych. Wystarczy pobrać aplikację, być online lub wydrukować mapę.

Orientuj się…

Cała zabawa nawiązuje do biegów na orientację. Polega na odnajdowaniu oznaczonych na mapie punktów i rejestrowaniu się na nich.

Leśne Wyzwanie

Leśne Wyzwanie

Biegi i maratony / Zajęcia sportowe / W plenerze / Dla wszystkich
Termin od 14 grudnia 2020 do 18 stycznia 2021

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Trasy są profesjonalnie oznaczone – punkty kontrolne stanowią słupki ze specjalną numeracją i perforatorem, czyli urządzeniem do robienia dziurek, oznaczających odnalezienie punktu. Można je także „zaliczyć” za pomocą kodu QR. Wszystko zależy od tego, jaką formę rejestracji wybierzemy - na papierowej mapie czy online.

…i wygraj

- Aby zabawa była bardziej emocjonująca, zachęcamy do dołączenia do wyzwania. Polega ono na potwierdzeniu, za pomocą aplikacji MOBO, obecności w minimum 24 punktach kontrolnych znajdujących się w co najmniej trzech lokalizacjach projektu na terenie Aglomeracji Wrocławskiej. Jest siedem takich miejsc, to: Brzeg, Żmigród, Syców, park Wschodni, Lasek Osobowicki, Las Rędziński, Las Mokrzański.

- Do zgłoszenia trzeba dołączyć trzy zdjęcia na tle tablicy informacyjnej projektu lub przy punkcie kontrolnym z różnych lokalizacji – mówi Wojciech Dwojak, prezes Dolnośląskiego Związku Orientacji Sportowej, który razem z Aglomeracją Wrocławską zorganizował wyzwanie. - Stoki narciarskie mają być zamknięte, ale lasy na szczęście są otwarte, a nasze leśne wyzwanie to świetny pomysł na spędzenie czasu wolnego - dodaje.

Poznaj zasady

Aplikacja MOBO, w której można rejestrowac trasę i punkty jest bezpłatna. Instrukcja jej pobrania oraz korzystania z niej w terenie dostępna jest stronie internetowej projektu. Obejrzeć można tam również film instruktażowy o tym, jak korzystać z mapy i jak szukać punktów kontrolnych. Warto przeczytać także regulamin. Dla najszybszych przewidziane są nagrody – butelki termiczne, sportowe worki i koszulki.

Zabawa trwa do 18 stycznia 2021 r. Zgłoszenia należy kierować pod adres: lesnewyzwanie@aglomeracja. wroclaw.pl. znajdzsiewlesie.plZgłoś uwagę