Lato w Synagodze – Jalda Rebling [ZAKOŃCZONY]

Jedna z najważniejszych postaci odrodzenia muzyki jidysz w Niemczech, urodzona w Holandii aktorka i kantorka Jalda Rebling, zaprezentuje osobistą historię jidysz z NRD. To kolejny koncert podczas tegorocznego Lata w Synagodze. Ponownie proponujemy wam bilety na festiwalowe wydarzenie.

Jalda Rebling dorastała, słuchając jidiszowych piosenek swojej matki, słynnej, ocalałej z Zagłady pieśniarki Lin Jaldati (1912-1988). Lin i jej siostra Janny były ostatnimi towarzyszkami Anny i Margot Franków w Bergen-Belsen.

Lato w Synagodze – koncert Jaldy Rebling

Lato w Synagodze – koncert Jaldy Rebling

Koncert / Eventy / Dla wszystkich
Termin 20 sierpnia 2017 18:00

Miejsce Synagoga Pod Białym Bocianem

Zobacz

W multimedialnym show Jalda opowiada swoją jidiszową historię dorastania w Berlinie Wschodnim. Historię obejmującą Międzynarodowy Festiwal Jidisz, jidiszowy teatr i ponad 40 lat śpiewania w jidisz nie tylko w Berlinie, ale również w Nowym Jorku i Jerozolimie, Krakowie i Wilnie, w Paryżu i Zurychu, na całym świecie.

Mamy dla czytelników naszego portalu trzy podwójne zaproszenia na ten koncert, w zamian za prawidłową odpowiedź na pytanie:

Kto będzie akompaniował Jaldzie Rebling podczas koncertu w Synagodze Pod Białym Bocianem?

Na odpowiedzi czekamy do piątku, 18 sierpnia, do godz. 12.00, a bilety wręczymy 6., 13. i 27. osobie, która przyśle swoje zgłoszenie.Zgłoś uwagę